.

Aktualności, relacje, wywiady

aktualnosc obraz

POLSKIE WINIARSTWO OD ZAPLECZA: Z podkrakowskiego Targowiska, do winnic na całym świecie… – Jerzy Krynicki Dyrektor Zakładu Spółki TSN

2023-12-04

Branża winiarska dobrze o tym wie, ale dla wielu konsumentów zaskoczeniem może być to, że podzespoły dla tychże pras oraz dla innych profesjonalnych urządzeń winiarskich, które pracują w winnicach na całym świecie, powstają w Polsce - w Targowisku, niedaleko Krakowa.


aktualnosc obraz

DOM CHARBIELIN - pojutrze zaczyna się dziś.

2022-12-12

Wino ma przewagę - jest nią ładunek emocjonalny, który ze sobą niesie. To nie jest wyłącznie biznes. Oczywiście skupiamy się na stronie ekonomicznej, ale jest w tym wszystkim element romantyzmu; tutaj, w tym naszym miejscu, z tymi wszystkimi ludźmi, którzy są naprawdę, szczerze zaangażowani. To zdecydowanie coś więcej niż tylko biznes.


aktualnosc obraz

Zrozumieć polskie wino – Piotr Stopczyński

2022-07-28

W kraju ziemniaka i białych niedźwiedzi tworzymy coś, co jest rzeczą naprawdę ciekawą. Jeszcze dziesięć lat temu, gdy ktoś mówił, że produkuje polskie wina to wszyscy patrzyli na niego jak na człowieka oderwanego od rzeczywistości, a dzisiaj winnice są w każdym województwie i są normalną częścią infrastruktury.


aktualnosc obraz

Zrozumieć polskie wino – Tomasz Czajkowski

2022-07-14

Bo jeżeli komuś wydaje się, że w winiarstwie będzie łatwo i że wszystko można przewidzieć, to po prostu się myli. My wcześniej pracowaliśmy w branży IT. Do winnicy podeszliśmy jak do każdego z poprzednich przedsięwzięć. Wszystko zaplanowaliśmy, przeliczyliśmy, zestawiliśmy w tabelkach. Szybko przekonaliśmy się, że rzeczywistość ma w nosie tabelki.


aktualnosc obraz

Zrozumieć polskie wino – Jacek Turnau.

2022-06-30

Cenimy bardzo to, że to co robimy daje radość nie tylko nam, ale też osobom, które nas odwiedzają i piją nasze wina. To jest najbardziej niesamowite.


aktualnosc obraz

Zrozumieć polskie wino – Lech Mill

2022-06-16

Dobre wino nie musi być oczywiste. Ale powinno mieć coś takiego, co intryguje, burzy i buduje zarazem. Powoduje, że się do niego wraca. Po pół roku, po roku… Sprawdzamy: wino się zmieniło, czy to my się zmieniliśmy? Dobre wino posiada nieoczywisty ładunek emocji, który czyni je interesującym.


aktualnosc obraz

Zrozumieć polskie wino – Rafał Wesołowski.

2022-06-09

"Zdarza mi się trafiać na takie wina, które wylewam po spróbowaniu jednego kieliszka. Wina „chemicznie” wytworzone przy użyciu najróżniejszych enzymów i innych środków. Tak samo do wina podchodzi wielu moich klientów. "


aktualnosc obraz

Zrozumieć polskie wino - Elżbieta Kuligowska

2022-06-01

Patrząc na moich znajomych winiarzy, w podobnym wieku i patrząc na wina, które robią, to też chciałabym iść w tym kierunku co oni. Tak odważnie.


aktualnosc obraz

Zrozumieć polskie wino - Marcin Janiszewski

2022-05-25

Ja sobie bardzo cenię bezpośrednie relacje międzyludzkie. Z każdą winnicą, która jest w SzAAMa Dom Polskiego Wina mamy bardzo dobry kontakt.