.

Aktualności, relacje, wywiady

aktualnosc obraz

Sprawdzone eno - miejscówki: WINNICA TURNAU

2023-03-19

To jedna z najbardziej znanych polskich winnic; największa, z dużym wyborem win w różnych stylach i bardzo ciekawą ofertą enoturystyczną.


aktualnosc obraz

---- DOBRE POLSKIE WINO: Mane 2022, Winnica Vanellus ----

2023-03-16

To udane połączenie – aromatyczne, ale nie przytłaczające (jak to czasem z muscatami bywa), dość dobrze zbudowane, a przy tym nie za ciężkie i owocowe.


aktualnosc obraz

---- DOBRE POLSKIE WINO: Regelt 2021, Winnica Nad Jarem ----

2023-03-09

Lekki i bardziej kwasowy zweigelt nadaje eleganckiemu, cięższemu regentowi gracji i lekkości. Razem tworzą bardzo przyjemny balans i połączenie nut dojrzałych ciemnych, czerwonych owoców z świeższymi aromatami malin, jeżyn i wiśni.


aktualnosc obraz

Sprawdzone eno - miejscówki: WINNICA SZTUKÓWKA

2023-03-05

W tej winnicy możecie spędzać czas na wiele różnych sposobów: od leniuchowania w bardzo przyjemnych apartamentach z widokiem na winnicę – oczywiście przy winie i dobrym jedzeniu, przez dowolne korzystanie z 2,5 ha otwartej przestrzeni, po zorganizowane imprezowanie tematyczne.


aktualnosc obraz

---- DOBRE POLSKIE WINO: Seyval 2021, Winnica Arbor ----

2023-03-02

Seyval blanc rzadko prezentuje tak ciekawe i złożone oblicze. Wino posiada nadzwyczajnie intensywne, owocowe aromaty, bardzo przyjemnie smakuje. Do tego interesująco ewoluuje.


aktualnosc obraz

OBSŁUGA KLIENTÓW I PODEJMOWANIE GOŚCI W WINNICY - szkolenie.

2023-02-24

Szkolenie dla pracowników i właścicieli winnic.


aktualnosc obraz

---- DOBRE POLSKIE WINO: Souvignier Gris 2020, Winnice Kojder ----

2023-02-23

Jedno z najlepszych polskich wydań souvignier gris. Eleganckie, dojrzałe i zbalansowane. Pokazuje bardzo ciekawe oblicze tej odmiany.


aktualnosc obraz

Bąbelki – chemia, fizyka, fizjologia… magia

2023-02-18

Dwutlenek węgla rozpuszczony w cieczy, zamknięty w butelce, pod odpowiednim ciśnieniem, uwolniony i wlany do kieliszka ożywa tysiącami pęcherzyków zmierzających ku powierzchni wina. Bąbelki powodują, że odczuwamy bardziej.


aktualnosc obraz

---- DOBRE POLSKIE WINO: Euphoria M 2021, Winnica Witaj Słońce ----

2023-02-16

To niezwykle przyjemne wydanie muscarisa – charakterne i pełne aromatów odmianowych, ale nie odurzające przesadnie zapachami.


aktualnosc obraz

---- DOBRE POLSKIE WINO ---- Regent 2017, Winnica Pałac Mierzęcin

2023-02-09

To wino potwierdza potencjał dobrze zrobionych regentów. Po pięciu latach nabrał już bardzo przyjemnych, eleganckich, dojrzałych aromatów. Jego owocowość przyjemnie ewoluuje w kierunku dżemowym i konfiturowym, ale kwasowość pozostaje żywa i relatywnie wysoka, co daje temu winu potencjał do dalszego leżakowania i pozwala przypuszczać, że jeszcze przez kilka lat będzie przyjemnie zaskakiwać swoimi kolejnymi, coraz dojrzalszymi obliczami.