.
aktualnosc obraz

Sprawdzone eno - miejscówki: SzAMMa

18 września 2022 10:42

Nie ma drugiego tak oryginalnego konceptu gastronomicznego jak Gliwicka SzAMMa.Enoturystyka to nie tylko winnice. Fajne eno-miejscówki z polskim winem to nie tylko winiarnie.

Restauracji i wine barów mających duży wybór rodzimych etykiet, wbrew pozorom nie ma zbyt wiele. Takich, które w swojej ofercie mają wyłącznie polskie wina jest dosłownie kilka.

Nie ma drugiego tak oryginalnego konceptu gastronomicznego jak Gliwicka SzAMMa. To, po pierwsze wyłącznie polskie wina, po drugie dobra, odważna kuchnia, czasem mocno inspirowana rodzimą tradycją kulinarną, po trzecie świetne, często lokalne produkty i po czwarte, jak to przystało na śląską gościnność – ogromne serwowane porcje.

 

SzAMMa to Marta i Marcin Janiszewscy. Napisać o nich, że są pasjonatami to jakby nic nie napisać. To porządnie, mega pozytywnie szurnięci miłośnicy jedzenia, wina i biesiadowania. Ugoszczą Was jak nikt. Nie tylko gotują, wybierają wina i serwują wszystko gościom, ale również uprawiają warzywa, zbierają grzyby, robią przetwory, wędliny i chleb, warzą sery i… hodują kozy.

SzAMMa to też Dom Polskiego Wina – sklep i koncept promocyjno-edukacyjny, kolacje, degustacje i spotkania przy polskim winie. Kolekcja i różnorodność butelek na półkach jest naprawdę imponująca.

 

Do poczytania na EnoPortalu – wywiad z Marcinem, a SzAMMa do odwiedzenia pod adresem:

Ul. Raciborska 1

44-100 Gliwice

 

Możecie też zajrzeć do ich mediów społecznościowych.

 

Wszystkie zdjęcia z archiwum SzAMMy.