.
Winostacja Polska: Winnice Jaworek. Wino i pierogi

Winostacja Polska: Winnice Jaworek. Wino i pierogidegustacja
Kiedy
2020-07-01 19:30
Lokalizacja
Pochlebna
Organizator
Pochlebna i Winnice Jaworek
Dostępność
publiczne
Wstęp
bilety
Media
facebook

Winostacja Polska wraca do Pochlebnej na nowych zasadach!

Winostacja Polska wraca do Pochlebnej na nowych zasadach!
1 lipca zapraszamy na wydarzenie, które z oczywistych względów nie mogło odbyć się w kwietniu.

UWAGA! Dbamy o komfort i bezpieczeństwo gości, dlatego wszystkie powierzchnie są dokładnie dezynfekowane, a między uczestnikami muszą być zachowane odpowiednie odstępy. Dlatego w degustacji może wziąć udział maksymalnie 10 osób.

Podczas Winostacja Polska. Wine Pairing: Wino i Pierogi połączymy siły z Winnice Jaworek. Będzie szansa na spróbowanie kilku ich premierowych win. Do pięciu rodzajów win (plus szóste - niespodzianka!) dopierzemy pięć rodzajów pierogów z wytrawnymi i słodkimi farszami.

Warzyw oraz świeżych ziół do farszów dostarczy niezastąpiona PANI Z WARZYWNIAKA.

Lista win do degustacji:
- białe wytrawne Jaworek Riesling sur lie 2018
- białe półwytrawne Jaworek Traminer 2018 (premiera)
- różowe półwytrawne Jaworek Pinot Noir Rose 2019 (premiera)
- czerwone wytrawne Pino-re XVI (pinot noir) 2017
- czerwone wytrawne Jaworek Monarch 2017

Bonus:
-słodkie Jaworek Miodowe 2013

Lista pierogów wkrótce!

Informacja o Winnice Jaworek
W położonej na Dolnym Śląsku Miękini, sąsiadującej z Wrocławiem i Środą Śląską - miejscem historycznych upraw winorośli, w roku 2001 zostały założone przez Ewę i Lecha Jaworków Winnice Jaworek.
Głównym celem przedsięwzięcia jest uprawa winorośli właściwej Vitis vinifera z przeznaczeniem na produkcję jakościowego wina regionalnego, unikalnego na skalę Polski wina miodowego oraz nalewek i destylatów owocowych na bazie miodu.
Plantacja winorośli aktualnie obejmuje dwie parcele: Miękinia 15 ha oraz Wińsko 3,5 ha (zachodnia część Wzgórz Trzebnickich). Dzięki wielkości areału upraw Winnice Jaworek są jednymi z największych winnic w Polsce, a także posiadają najstarsze w kraju krzewy odmian: riesling, pinot gris oraz pinot noir.
Tym samym pierwsze polskie wina w.w odmian pochodzą z Winnic Jaworek. Historycznie w winnicach na obszarze 24 ha testowanych było ponad 30 odmian winorośli sprowadzonych między innymi z Niemiec, Austrii oraz Francji. Na plantacjach uprawiane są m.in. szczepy takie jak: riesling, pinot noir, chardonnay, pinot gris, gewürztraminer, muscat ottonel, solaris, regent, merlot, monarch, roesler, zweigelt, cabernet dorsa i inne.

Wina Jaworek produkowane są z ręcznie zbieranych i selekcjonowanych owoców. Czerwone zanim trafią do butelek długo leżakują w beczkach dębu amerykańskiego i francuskiego, w których dojrzewając nabierają złożonych aromatów. Białe zaś swój wyszukany smak i aromat zawdzięczają m.in. fermentacji w tankach z zachowaniem odpowiednio niskich temperatur.

Produkowane tu wina zostały wyróżnione certyfikatem “Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego Dolny Śląsk” skupiającej producentów stosujących wysokiej jakości surowce, a produkty z nich wytwarzane są regionalną specjalnością. Od roku 2015 Żółty Przewodnik Gault&Millau Polska rekomenduje wina Jaworek na liście 160 twórców najlepszych produktów regionalnych w całej Polsce.

Etykieta każdego wina ozdobiona jest obrazem artysty prof. Eugeniusza Józefowskiego.
------------------------------------------------------------------------------------------

Cena biletów: 60 zł od osoby.
Liczba miejsc: 10 (ograniczona)

Uwaga! Bilety rezerwować można już teraz, wyłącznie w ten sposób: wysyłając maila na winostacja.polska@gmail.com lub wiadomość prywatną na FB do organizatorki Marta Wróbel.

Obowiązuje przedpłata! Osoby, które dokonają przedpłaty, otrzymają bilet na degustację drogą elektroniczną.

Sprzedaż biletów prowadzimy do ich wyczerpania.

Winostacja Polska. Wine Pairing: Wino i Pierogi
Pochlebna, ul. Św. Antoniego 15
1.07, g.19.30-21.00

 

źródło: https://www.facebook.com/events/288440619002628/