.
Winobranie w Winnicy MAZOVIA

Winobranie w Winnicy MAZOVIAw winnicy
Kiedy
2020-10-17 11:53
Lokalizacja
Biejkowska Wola - MAZOWSZE
Adres

Biejkowska Wola 24

Organizator
Winnica Mazovia
Dostępność
publiczne
Wstęp
wolny
Media
facebook www

Winobranie na MAZOWSZU - godzina od Warszawy

Zapraszamy serdecznie na winobranie do naszej winnicy położonej w sercu Mazowsza. 70 kilometrów od Warszawy 15 lat temu zaczęliśmy tu nasza wielką przygodę.

17ty października to dla nas szczególna data - będziecie mieli okazje... Wznieść pewien toast 😉

Będziecie mogli również uczestniczyć w magii którą jest winobranie oraz początek winifikacji owoców rocznej pracy w winnicy.

Agenda szkolenia z winobraniem:

10:30 – Przyjazd na winnicę

11:00 – Powitalny kieliszek naszego wina, zwiedzanie winnicy, pomiar dojrzałości owoców, degustacja odmian winnych i deserowych

11.30 – Zaczynamy zdejmować siatki które chroniły nasze owoce przed ptakami, zbieramy owoce białych następnie czerwonych odmian jeśli ich dojrzałość na to pozwoli, mielenie owoców w młynkoodszypułkowarce.
Następnie pomierzymy wspólnie parametry (brix, kwasowość, ph), zaszczepimy miazgę szlachetnymi drożdżami lub poddamy je wstępnej chłodnej maceracji, wyciskanie soku z białych odmian lub pozostawimy je na... wino pomarańczowe. Kto był w Gruzji lub jest entuzjastą wina wie, że nie tworzy się go z pomarańczy 😉. Będzie można prześledzić i uczestniczyć w całym procesie tworzenia wina.

14.30-15.30 – Przerwa na lunch - zasiądziecie wygodnie na stołach między krzewami... poczujecie klimat winnicy, smaki kuchni Gruźińskiej, Węgierskiej, Włoskiej. Podamy Wam to co sami uwielbiamy - będzie smacznie i do syta !

16.00 – Po lunchu pora na szkolenie degustacyjne. Zaprezentowanych zostanie 6 naszych win.

Przygodę tą rozpoczniemy z naszą DAMĄ - białym winem którego opis stworzycie sami 🙂 Po to by doświadczyć czegoś nowego i nas samych zainspirować 🙂 Część odmian w tym winie będzie dla Was sporym zaskoczeniem.

Następnie na stole pojawi się... JANTAR! Pomarańczowe wino z 2019 roku. Świetna oleista struktura, doskonały balans, morze aromatów...

Dla entuzjastów natury - próbka stworzonego w Polsce pierwszego wina "pomarańczowego" powstałego z uprawianych w naszej winnicy odmian Gruźińskich - Rkatsiteli, Kisi, Mtsvane... Nazwaliśmy to wino KARVA co po Gruźińsku oznacza bursztyn.
Tak - jest to unikatowe wino z jeszcze bardziej unikatowym naturalnym podejściem. Wino powstało podczas spontanicznej fermentacji, bez dodatku selekcjonowanych drożdzy, siarki, filtracji itd... Pełna NATURA w kieliszku. Maceracja to 3 miesiące !

Z czerwonym przygodę zaczniemy od delikatnego Nero, przejdziemy do naszej KSIĘŻNICZKI i skończymy na... potężnym KSIĘCIU.

Bez wątpienia każde z win ma swój charakter, odmianowe różnice oraz zastosowane techniki winiarskie omówimy przy każdym z nich.
Będziecie mieli okazję degustacji win z mało popularnych odmian, niekiedy o wiele trudniejszych w uprawie i winifikacji co Solaris czy Regent.

 

Program szkolenia:

1. Zasady serwowania wina.
2. Zasady degustacji win.
3. Jak powstają wina musujące w Polsce i na świecie
4. Zasady degustacji win z wykorzystaniem kart oceniających „100 PUNKTOWY SYSTEM OCENY WINA MIĘDZYNARODOWEJ UNII ENOLOGÓW”
5. Ocena każdego z prezentowanych win na kartach
6. Pytania, odpowiedzi
7. Sumowanie wyników z kart oceniających 🙂

Udział w winobraniu jest bezplatny, lunch, szkolenia oraz degustacja 150 zł

O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc ograniczona.

Godziny poza Państwa przyjazdem oraz rozpoczęciem wielkiej przygody przy zbiorach mogą ulec drobnym zmianom. Wybaczcie winiarzowi - dla Was to wspaniała zabawa - dla nas - moment na który pracujemy i czekamy cały rok 🙂

Kontakt telefoniczny : Kasia 609 691 225 

www.facebook.com/WinnicaMazovia/

https://www.facebook.com/WinnicaMazovia/events/

 

*Wydarzenie ma charakter prywatny