.
Winobranie w winnicy Mazovia 2021

Winobranie w winnicy Mazovia 2021w winnicy
Kiedy
2021-10-02 10:00
Lokalizacja
Winnica Mazovia
Organizator
Winnica Mazovia
Dostępność
zamknięta
Wstęp
wolny
Media
facebook

Zapraszamy serdecznie na winobranie do naszej winnicy położonej w sercu Mazowsza. 70 kilometrów od Warszawy 16 lat temu zaczęliśmy tu nasza wielką przygodę.
Dziś i Wy macie okazję uczestniczyć w magii którą jest winobranie oraz początek winifikacji owoców rocznej pracy w winnicy.
Agenda szkolenia z winobraniem:
10:00 – Przyjazd na winnicę
10:15 – Powitalny kieliszek naszego wina, zwiedzanie winnicy, pomiar dojrzałości owoców, degustacja odmian winnych i deserowych
10.30 – Zaczynamy zdejmować siatki które chroniły nasze owoce przed ptakami, zbieramy owoce białych następnie czerwonych odmian jeśli ich dojrzałość na to pozwoli, mielenie owoców w młynkoodszypułkowarce.
Następnie pomierzymy wspólnie parametry (brix, kwasowość, ph), zaszczepimy miazgę szlachetnymi drożdżami lub poddamy je wstępnej chłodnej maceracji, wyciskanie soku z białych odmian lub pozostawimy je na... wino pomarańczowe. Kto był w Gruzji lub jest entuzjastą wina wie, że nie tworzy się go z pomarańczy 😉. Będzie można prześledzić i uczestniczyć w całym procesie tworzenia wina.
14.30-15.30 – Przerwa na lunch - zasiądziecie wygodnie na stołach między krzewami... poczujecie klimat winnicy, smaki kuchni Gruźińskiej, Węgierskiej, Włoskiej. Podamy Wam to co sami uwielbiamy - będzie smacznie i do syta !
Pojawi się prawdziwy Gruziński szaszłyk na szabli...
Dania jarskie, wegetariańskie i wegańskie na życzenie (prosimy o zgłoszenie podczas zapisów)
16.00 – Po lunchu pora na szkolenie degustacyjne. Tu zaprezentowane zostanią nasze wina.
Począwszy od czegoś wystrzałowego, białego, pomarańczowego na czerwieniach skończywszy 😉
Więcej o naszych winach na:
Dla entuzjastów natury - próbka stworzonego w Polsce pierwszego wina "pomarańczowego" powstałego z uprawianych w naszej winnicy odmian Gruźińskich - Rkatsiteli, Kisi, Mtsvane... Nazwaliśmy to wino KARVA co po Gruźińsku oznacza bursztyn.
Bez wątpienia każde z win ma swój charakter, odmianowe różnice oraz zastosowane techniki winiarskie omówimy przy każdym z nich.
Będziecie mieli okazję degustacji win z mało popularnych odmian, niekiedy o wiele trudniejszych w uprawie i winifikacji co Solaris czy Regent.
 
Program szkolenia:
1. Zasady serwowania wina.
2. Zasady degustacji win.
3. Jak powstają wina musujące w Polsce i na świecie
4. Zasady degustacji win z wykorzystaniem kart oceniających „100 PUNKTOWY SYSTEM OCENY WINA MIĘDZYNARODOWEJ UNII ENOLOGÓW”
5. Ocena każdego z prezentowanych win na kartach
6. Pytania, odpowiedzi
7. Sumowanie wyników z kart oceniających 🙂
Winobranie, tworzenie wina, szkolenia, niebanalna kuchnia skomponowana pod poszczególne wina oraz naturalnie degustacja - 200 zł
O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc ograniczona.
Godziny poza Państwa przyjazdem oraz rozpoczęciem wielkiej przygody przy zbiorach mogą ulec drobnym zmianom. Wybaczcie winiarzowi - dla Was to wspaniała zabawa - dla nas - moment na który pracujemy i czekamy cały rok 🙂
Rezerwacje wyłącznie telefoniczne lub mailowe (samo kliknięcie udziału w imprezie nie jest potwierdzeniem uczestnictwa) :
Kontakt telefoniczny :
Kasia 609 691 225
Winnica@WinnicaMazovia.pl
*Wydarzenie ma charakter prywatny
 
źródło: https://www.facebook.com/events/624913028475667/