.
Weekend z winem i serami w Skotopasce

Weekend z winem i serami w Skotopascedegustacja
Kiedy
2022-11-25 12:00
3 dni
Dostępność
publiczne
Wstęp
bilety
Media
facebook

Jesienią, gdy mało rzeczy sprawia przyjemność, trzeba ratować się małymi rzeczami. Nam humor poprawia dobre towarzystwo, pyszne jedzenie i wino. Właśnie dlatego organizujemy weekend sobie dogadzania. Z degustacją serów z lokalnej rzemieślniczej serowarni oraz win z rodzinnej winnicy. Z pysznymi śniadaniami i obiadokolacjami z ręki Sylwii, z leniuchowaniem, saunowaniem, spacerowaniem i długim gadaniem.
 
PROGRAM
Przyjazd w piątek 25 listopada (nawet od południa). O godzinie 18:00 obiadokolacja. Jeżeli pozwoli pogoda, to w formie ogniska. Później długie Polaków nocne rozmowy. Kto ma ochotę może wskoczyć do sauny.
Sobota 26 listopada
Rano śniadanko. Po śniadaniu, kto ma ochotę śpi dalej, kto chce zasuwana z kijkami do lasu, albo wsiada na dwa kółka i objeżdża okolicę. Od 14tej, dla lubiących samobiczowanie, wspólne oglądanie meczu MŚ Polska-Arabia Saudyjska. Mniej odporni mogą kontemplować ciszę i piękno okolicy.
Na pocieszenie (Nic się nie stało! Polacy nic się nie stało!) o 17:00 obiadokolacja pełna pyszności przygotowana (jak zawsze) przez Sylwię.
Gdy wszystko jak należy ułoży się w brzuszkach rozpoczniemy degustacje serów i wina. Serwować i opowiadać o swoich produktach będą ich twórcy. Kamila, właścicielka rzemieślniczej serowarni ze Świebodzina, oraz Magda z winnicy z podsulechowskiego Mozowa. Jeżeli serki i wino zasmakują (a inaczej być nie może!), będzie możliwość ich zakupienia. Zresztą dostępne będą również miody z pasieki zza płota oraz oleje tłoczone na zimno przez rolnika zza miedzy.
Jak długo potrwa degustacja? A któż to może wiedzieć?! Bo przecież niewykluczone, że degustacja „zorganizowana”, nie wiedzieć kiedy, przejdzie w tę spontaniczną. Naturalnie kto będzie miał ochotę, ponownie może wskoczyć do sauny. A jeżeli towarzystwo przegłosuje, to i ognisko też się rozpali 🙂
Niedziela 27 listopada – rano śniadanie i niespieszne szykowanie się do powrotu do codzienności…
CENA - 490 zł/osoba
Cena obejmuje:
2 x noclegi
2 x śniadania
2 x obiadokolacje
degustacje czterech win oraz serów
możliwość korzystania ze sprzętów i udogodnień wymienionych na naszej stronie internetowej: skotopaska.pl
liczba osób ograniczona.
źródło: https://www.facebook.com/events/3234583743520451/