.
VII Konkurs Polskich Win

VII Konkurs Polskich Winkonferencja
Kiedy
2020-08-06 12:00
2 dni
Lokalizacja
Winnica Dwie Granice
Organizator
Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy "Vinum pro Cultura", Stowarzyszenie Sommelierów Polskich
Dostępność
zamknięta
Wstęp
wolny
Media
facebook www

Konkurs Polskich Win to największy i najbardziej prestiżowy tego typu konkurs winiarski w naszym kraju. Odbywa się nieprzerwanie od 2014 roku. Każda kolejna edycja cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy Vinum Pro CulturaStowarzyszenie Sommelierów Polskich zapraszają wszystkie polskie winnice do udziału w VII Konkursie Polskich Win.

Konkurs odbędzie się 6 - 7 sierpnia w Winnica Dwie Granice.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 22 lipca. Wszystkie szczegóły dotyczące udziału w Konkursie znajdują się w Regulaminie dostępnym na stronach internetowych organizatorów.

Konkurs Polskich Win to największy i najbardziej prestiżowy tego typu konkurs winiarski w naszym kraju. Odbywa się nieprzerwanie od 2014 roku. Każda kolejna edycja cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Winiarze z całe Polski cenią Konkurs za dbałość organizatorów o dochowanie wszelkich zasad bezstronności i profesjonalizmu oraz za wyjątkowy panel jurorski, w którego skład wchodzą wyłącznie sommelierzy z niekwestionowanym doświadczeniem.
Przyznawane w Konkursie Polskich Win medale są nie tylko wyróżnieniem i dowodem uznania dla twórców wina, ale przede wszystkim gwarancją jakości oraz pewną rekomendacją dla konsumentów i branży winiarskiej. Wina oceniane będą w ciemno w sześciu kategoriach: polskie wina białe, musujące, różowe, czerwone, słodkie oraz specjalne. Oceny, tak jak w poprzednich edycjach Konkursu, dokonywać będzie Jury złożone z członków Stowarzyszenia Sommelierów Polskich.

 Podczas Jury VII Konkursu Polskich Win zasiądą:

Tomasz Kolecki - Mistrz Polski Sommelierów w latach 2007 - 2010, wiceprezydent Stowarzyszenia Sommelierów Polskich.

Piotr Kamecki - Prezydent Stowarzyszenia Sommelierów Polskich. Mistrz Polski Sommelierów z 1998 r., finalista Mistrzostw Europy Sommelierów 1998 r. w Reims i Mistrzostw Świata Sommelierów w 2000 r. w Montrealu.

Grzegorz Jach - absolwent The Polish Open University w Warszawie z dyplomem MBA. Członek Zarządu Stowarzyszenia Sommelierów Polskich i juror ogólnopolskich konkursów winiarskich.

Szymon Milonas – Członek Zarządu Stowarzyszenia Sommelierów Polskich, certyfikowany nauczyciel kursów winiarskich WSET. Sędzia Mistrzostw Polski Sommelierów i konkursów winiarskich.

Piotr Pietras - Master Sommelier i współwłaściciel projektu importerskiego TERROIRyści. Mistrz Polski Sommelierów 2015 i 2016, Wicemistrz Europy Sommelierów 2017, Najlepszy Młody Sommelier Świata 2017 czy 6-ty Sommelier Świata 2019. Sędza na międzynarodowych konkursach winiarskich: Decanter World Wine Awards i International Wine & Spirit Competiton oraz wykładowca w Court of Master Sommeliers.

Ewa Relidzyńska - założycielka projektu Lady Sommelier. Absolwentka szkoły Wine and Spirit Education Trust. Członkini Stowarzyszenia Sommelierów Polskich. Jurorka konkursu Wino na Medal i współprowadząca pierwszego sommelierskiego Pucharu Mistrzów Online.

Karolina Nowosadzka - Wicemistrzyni Polski młodych sommelierów 2019.

Wojtek Dubis - szef gastronomii i head sommelier Hotelu Shuum**** w Kołobrzegu. Z winem związany od ponad 18 lat. Pasjonat jakości zarówno w serwisie, jak i w kuchni.

Maciej Łyko – Mistrz Polski Sommelierów 2019. Absolwent Advanced Court of Master Sommeliers i Advanced Wine Spirits Education Trust. Head sommelier w warszawskiej restauracji Forty.

Kamil Wojtasiak - Mistrz Polski Sommelierów 2018, Mistrz Polski Młodych Sommelierów 2017, Prix du Sommelier 2018 – AIG, ASI Sommelier Diploma 2017, Reprezentant Polski na Mistrzostwach Europy i Afryki Sommelierów 2020 na Cyprze.

Organizatorzy chcą, żeby Konkurs Polskich Win nie ograniczał się tylko do samej oceny win, pragną promować najlepsze polskie etykiety pokazując ich jakość i różnorodność; przekonywać restauracje i sklepy, że nasze rodzime winnice mają sporo do zaoferowania; zachęcać konsumentów do próbowania polskich win. Dlatego właśnie powstała strona Konkursu na Facebooku – zachęcamy do jej polubienia oraz udostępniania pojawiających się tam treści.

Wszystkie informacje na temat Konkursu oraz Regulamin i Karta zgłoszeniowa dostępne są na stronach organizatora:
http://winiarzejaslo.pl
http://www.dniwina.pl/

Partnerem Konkursu są: Miasto Jasło oraz Winnica Dwie Granice.

Patronat medialny zapewniają: Czas Wina, EnoPortal.pl, Food Service , Portal Ouichef.pl, Przegląd Gastronomiczny, Winnicomania.

Sponsorem wody na Konkurs jest Domowy Niezbędnik.