.
Nowicki & Mill Enoturystyka Janowca i Kazika I "before" Święta Wina w Janowcu!

Nowicki & Mill Enoturystyka Janowca i Kazika I "before" Święta Wina w Janowcu!degustacja
Kiedy
2023-05-26 21:00
Dostępność
publiczne
Wstęp
bilety
Media
facebook

Zapraszamy do Trzeciego Księżyca na szczególny wieczór, gdzie wyśmienite Polskie wino spotka się z doskonałą narracją Macieja Nowickiego (Winicjatywa). Porozmawiamy o tym, co zrobić, by nasz region stał się stolicą polskiego wina do czego naturalnie pretenduje oraz o blaskach i cieniach lokalnej enosturystyki. Moderatorem spotkania będzie Lech Mill (Dom Bliskowice)

Podczas degustacji okraszonej doskonałą narracją zasmakujemy pięciu win z Małopolskiego Przełomu Wisły, specjalnie na tę okazję wybranych przez Macieja Nowickiego, skosztujemy serów z tego samego regionu i zagryziemy swojskim chlebem z tłoczonym na miejscu olejem.

Gwiazdy wieczoru:

Maciej Nowicki - dziennikarz Winicjatywy oraz Magazynu Ferment, specjalista i propagator polskiej sceny winiarskiej. Serce skradły mu polskie wina, ale ogromnym uczuciem darzy także wytrawne furminty. Ma także romans z winami naturalnymi. Patriota w całej okazałości, a przynajmniej tej płynnej. Sędzia, promotor, dziennikarz, człowiek orkiestra.

Lech Mill - dawniej sztukmistrz wszechrzeczy i architekt. Dziś właściciel winnicy Dom Bliskowice. Teraz (i zawsze) zastanawia się nad tym, by nie robić nic. Zapalnik i gospodarz wspaniałego cyklu kazimierskich spotkań winiarskich WINNY KAZIMIERZ. To właśnie jego wina...

 

 

Liczba miejsc ograniczona (30)
Impreza biletowana: bilet wstępu 149 PLN

 

źródło: https://www.facebook.com/events/638624208310080/