.
W winnicy

2 Winobranie 2020 robimy wino z Seyval Blanc i odmiany czerwonew winnicy
Kiedy
2020-10-24 11:00
Lokalizacja
Winnica Biały Kruk
Organizator
Winnica Biały Kruk
Dostępność
publiczne
Wstęp
bilety
Media
facebook

Zapraszamy serdecznie na winobranie 2020 na Winnicy Biały Kruk.
To wspaniały relaks na łonie natury, współtworzenie wina pomarańczowego i czerwonego, szkolenie z polskich win i aromatyczne jedzenie ugotowane w kociołku na żywym ogniu. Niezapomniana przygoda!
Czy w tym roku również stworzymy medalowego Orange i Cuve czerwone? Przekonamy się za rok po wysłaniu wina na konkurs 😀
11.00 Przyjazd na winnicę, zwiedzanie winnicy, degustacja odmian deserowych i na wino. Poczujecie jak smakują w pełni dojrzałe owoce, jakie mają aromaty poszczególne odmiany i jak one później przekładają się na wino.
11.30 Pomiar dojrzałości owoców refraktrometrem.
12.00 Zdejmowanie siatek - żartowałem 😉 W tym roku winnicy strzegą dźwięki ptaków drapieżnych i latawiec imitujący orła. Nie będzie uciążliwego zdejmowania siatek, od razu zabieramy się za zbieranie owoców 😀
Dostaniecie sekatory (jak ktoś ma swój proszę zabrać, ja mam 10 sztuk), skrzyneczki i rozpoczniemy zbiór najpiękniejszych gron na nasze wino. Zbiór potrwa około godziny.
W przerwie podczas zbioru pokaz Sabrage, historia sabrage, wytłumaczenie procesu powstawania win musujących metodą szampańską i kieliszek musującej Cavy dla wzmocnienia sił i dobrego nastroju 🥂
Po zbiorze uruchamiamy młynkoszypułkowarkę, mielimy owoce i oddzielamy szypułki. Poczujecie wspaniałe aromaty jakie wydobywają się z kadzi. To z tych aromatycznych owoców powstanie nasze wino. Sprawdzimy też poziom cukru w miazdze winomierzem, poziom ph miernikiem i kwasowość przy pomocy odczynników.
Kolejny krok to zaszczepienie miazgi szlachetnymi drożdżami.
14.00 Krótka przerwa i przechodzimy do szkolenia z Polskich win.
Opowiemy wam o historii polskiego winiarstwa i najnowszy trendach w tworzeniu win.
Spróbujecie następujących win:
1. Hiszpańska Cava - pokaz Sabrage.
2. Biały Kruk Sibera 2018 - wino białe spokojne
3. Biały Kruk Orange wine Merret 2019 - pomarańczowe wino musujące wytworzone metodą Merreta
4. Biały Kruk Orange wine 2019 - aromatyczne wino pomarańczowe które fermentowało 4 tygodnie na skórkach
5. Biały Kruk Orange Wine 2018 - złoty medalista konkursu w Jaśle 2019 (najlepsze wino w kategorii win specjalnych, które teraz dopiero po 2 latach wskoczyło na jeszcze wyższy poziom swojej jakości)
Podczas degustacji win pomarańczowych opowiemy wam co to są wina pomarańczowe jak powstają i dlaczego idealnie łączą się z jedzeniem.
6. Winnica Biały Kruk Cuve czerwone 2019 - świeże bardzo owocowe wino w nowym stylu jaki uwielbiają sommelierzy
7. Winnica Biały Kruk Cuve czerwone 2018 - Srebrny Medalista konkursu PIWI International na Morawach - pięknie ewoluuje to wino wraz z wiekiem. Przez jednego z sommelierów na premierze okrzyknięte Polskim Amarone - koniecznie musicie spróbować sami.
Powyższym winom będą towarzyszyły przystawki, sery, wędliny, dodatki, a do win pomarańczowych i czerwonych podamy aromatyczne leczo ugotowane w żeliwnym kociołku na ognisku.
Na deser w kieliszku pojawi się niespodzianką a na talerzu będzie jej towarzyszyła obłędna Tarta Tatine przyprawiona skórką z pomarańczy i nalewką z kwiatów czarnego bzu.
Jesteś wegetarianinem? To super. wszystkie nasze wina są ekologiczne i wegańskie. Specjalnie dla Ciebie przygotujemy bezmięsną wersję leczo, a Tartę Tatine zjesz ze smakiem 😉
Kawa, herbata - gratis
Nasza biesiada odbędzie się na zadaszonym tarasie lub przy ognisku i będzie trwała do późnego wieczora. Jeśli będzie chłodno to napalimy w kominku i przeniesiemy się do domu z bala.
Szkolenie poprowadzi certyfikowany Sommelier WSET2 i winiarz z 11letnim stażem, właściciel winnicy Biały Kruk - Robert Zdanowski
Koszt szkolenia 120 zł/osoba.
Rezerwacje pod nr. tel. 517-931-447 lub na messengerze.
Kliknięcie wezmę udział w wydarzeniu nie gwarantuje miejsca na szkoleniu. Liczba miejsc ograniczona.
Impreza ma charakter prywatny.
Do zobaczenia na winobraniu 🥂

W przypadku deszczu lub niewystarczającej dojrzałości owoców impreza zostanie przeniesiona na termin późniejszy.

 

źródło: https://www.facebook.com/events/361523825232522/