.

Winnica

Kazimierskie Wzgórza

Powierzchnia

6,00ha

Rok zał.

2018
Promowana
Degustacje Posilki dog-friendly Zwiedzanie English

O nas

Winnica Kazimierskie Wzgórza  położona jest na trzech wzgórzach w okolicach Kazimierza Dolnego. Bliskość Wisły tworzącej ruchy ciepłego i wilgotnego powietrza, wysokość 180 – 214 m n.p.m., rzeźba terenu oraz naturalne nasłonecznienie tworzą idealny mezoklimat dla uprawy winorośli. Długi okres wegetacji oraz duże różnice dobowe temperatur sprzyjają koncentracji cukru i aromatów w owocach. Dodatkowo żyzne gleby lessowe i znajdująca się pod nimi skała wapienna nadają winom charakterystycznej mineralności. To wszystko przekłada się na wspaniałe i dojrzałe owoce, z których powstają nasze wina.

Uprawiamy głównie: 

Odmiany białe: Solaris, Riesling, Chardonney, Souvignier Gris, Seyval Blank, Johanniter

Odmiany czerwone: Zweigelt, Cabernet Cortis, Pinot Noir, Rondo Regent

Oferta

Oprócz wspaniałych win, oferujemy 2 hektary powszechni eventowej wraz z parkingiem. Proponujemy bogaty kalendarz eventów i atrakcji enoturystycznych. Oferujemy degustacje wina połączone ze zwiedzaniem winnicy i winiarni. Na terenie winnicy znajduje się nowoczesna przetwórnia, sklep z wine barem, wiaty i altany oraz wiele miejsc do piknikowania, relaksu i odpoczynku. Organizujemy również koncery muzyczne, kino plenerowe, festiwale produktu lokalnego, plenery i sesje fotograficzne, wycieczki z przewodnikiem oraz wydarzenia kulturalne. Jesteśmy nowoczesnym centrum winiarstw i kultury dla regionu. Aktualna ofeta i program dostępne na www.kazimierskiewzgorza.pl i Facebook

Nasza oferta kierowana jest do szerokiej publiczności: rodzin, grup znajomych, gości indywidualnych oraz firm. Współpracujemy biurami podrózy, agencjami reklamowymi, firmami i instytucjami. Jednorazowo jesteśmy gotowi przyjąc grupę do 50 osób.

Nasze przyjemne wina i klimatyczne miejsce zapewnią naszym Gościom  #Chwile warte wspomnień

Atrakcje

W pobliżu Winnicy znajdują się róznorodne atrakcje: Rynek Kazimierski i zabytki miasta, Wisąła, Biała Flota, spływy kajakowe, Nocne Zwiedzanie Kazimierza z Pochodniami, stadnina koni, wędzarnia ryb, szlaki rowe i piesze, wąwozy, plantacje owocowe i wiele innych.

Gdzie jesteśmy?

Województwo:

Lubelskie

adres:

Wylągi 35, 24-120 Kazimierz Dolny

telefon:

570 789 665

mail:

winnica@kazimierskiewzgorza.pl

media:

Zdjęcia