.

Winnica

Jantoń

Powierzchnia

1,87ha

Rok zał.

2013
English

O nas

WYMYSŁÓW FRANCUSKI

Nazwa „Francuski” wywodzi się z XVIII w. i została nadana za sprawą markiza Stanislasa Jeana de Boufflers, syna chrzestnego samego króla Stanisława Leszczyńskiego. We Francji był on znaną osobistością, pełnił funkcję Marszałka Polnego, był członkiem Zgromadzenia Narodowego, kawalerem maltańskim, członkiem akademii Berlińskiej, a także gubernatorem Senegalu. W 1797 r. uciekając przed rewolucją francuską schronił się w Wymysłowie, który to folwark otrzymał dzięki koneksjom na dworze króla Prus. Wraz z markizem w Wymysłowie osiedliła się grupa francuskich arystokratów.

DOM RODZINNY

Dom Jantoń wraz ze stajnią i winiarnią otoczony jest około dwu hektarową winnicą. Rodzina tworzy tu w zgodzie z tradycją i naturą wina białe i różowe, wina naturalnie słodkie z późnego zbioru oraz wina musujące najbardziej szlachetną metodą drugiej fermentacji w butelkach.

DOŚWIADCZENIE  I WIEDZA

Ogromna pasja i 30 lat doświadczenia w branży winiarskiej, setki wizyt w winnicach na wszystkich kontynentach, pozwoliły właścicielom należycie przygotować się do stworzenia wyjątkowego miejsca na mapie polskich winnic. Ostatnio, zafascynowana winem, do ekipy dołączyła ich córka posiadająca licencjat z Biotechnologii (UJ) i podwójne magisterium: z Enologii (Université de Bordeaux) oraz z Zarządzania Winnicą i Winiarnią (Bordeaux Sciences Agro).

WIELKIE WINA Z MAŁEJ WINNICY

Winnica geograficznie położona jest na Wysoczyźnie Łaskiej leżącej w południowo-wschodniej części Niziny Południowowielkopolskiej. Szczepy winorośli są tu starannie dobrane do klimatu i warunków glebowych. Lekkie, zatrzymujące ciepło oraz przepuszczające wodę piaszczyste podłoże zapewnia jej winom wyjątkową aromatyczność oraz finezję. Pierwsze nasadzenia winorośli zostały wykonane w 2013 r. Początkowo winnica stanowiła hobby produkując wina wyłącznie na potrzeby rodziny i przyjaciół. Obecnie dzięki ogromnej pasji i zaangażowaniu ludzi powstają tu wina jedyne w swoim rodzaju, które zdobyć można w wybranych enotekach i restauracjach.

Atrakcje w okolicy

 

 

Gdzie jesteśmy?

Województwo:

Łódzkie

adres:

Wymysłów Francuski, 3

telefon:

+48 880 539 390

mail:

biuro@winnicajanton.pl

media:

Zdjęcia

Uprawiane szczepy/odmiany

Cabernet Cortis, Rondo, Riesling, Seyval Blanc, Solaris