.

Winnica

Kresy

Powierzchnia

1,50ha

Rok zał.

2007
Degustacje Noclegi Posilki Zwiedzanie

O nas

Winnica Kresy istnieje od roku 2007. Jesteśmy gospodarstwem enoturystycznym, usytuowanym na południowym krańcu Jury Krakowsko-Częstochowskiej, w okolicach Skały i Ojcowa. Odległość od centrum Krakowa to zaledwie 20 kilometrów. W naszym gospodarstwie zajmujemy się uprawą winorośli, produkcją i sprzedażą wina gronowego. Nasze owocujące krzewy zajmują dzisiaj powierzchnię 1,5 hektara, a po planowanych dosadzeniach, docelowo 3,0 hektary. Dla odwiedzających nas gości, organizujemy komentowane degustacje naszych win, w trakcie których dowiadują się oni o historii geologicznej miejsca na którym teraz rośnie winnica, tajnikach uprawy i produkcji. W trakcie wizyty, z przyjemnością oprowadzamy gości po winnicy, pokazujemy winiarnię i piwnicę. Posiadamy klimatyczną salę degustacyjną z kominkiem, w której jesteśmy w stanie przyjąć jednorazowo grupę do 30 osób. Dodatkowo, w okresie letnim, degustacje organizujemy również na wolnym powietrzu w ogrodzie lub winnicy. W roku 2017, planujemy dokończenie, rozpoczętej już budowy wiaty gościnnej z zapleczem w postaci niewielkiej kuchni, wielofunkcyjnego pieca z grillem, wędzarnią i piecem chlebowym. Będzie również rozbudowane zaplecze sanitarne. Po rozbudowie, będziemy mogli jednorazowo ugościć około 80 osób.

W przygotowaniu 4 pokoje na miejscu. Na dzisiaj, dostępne dwa czteroosobowe i jeden dwuosobowy apartament Winnicy Kresy w Krakowie znajdujące się w ścisłym centrum miasta. W pełni wyposażone i komfortowe, z zawsze pełnymi półkami naszych win.

 

Atrakcje

Nie ma żadnych fajerwerków. Dla mnie, największą atrakcją, jest spotkanie i rozmowa z winiarzem, który własnymi rękami produkuje wino.

Atrakcje w okolicy

Ojców - mała Szwajcaria, z wyjątkowym klimatem, pięknymi widokami, architekturą i kilkoma miejscami w dobrym guście, godnymi polecenia:

Pieskowa Skała - z pięknie odrestaurowanym renesansowym zamkiem, muzeum i cudami przyrody w najbliższej okolicy;

Jaskinie jurajskie;

Jurajskie winnice.

Gdzie jesteśmy?

Województwo:

Małopolskie

adres:

32-043 Skała, Stoki 35 (Kresy)

telefon:

602 611 761

mail:

winnicakresy@gmail.com

media:

Uprawiane szczepy/odmiany

Solaris, Seyval blanc, Johanniter, Hibernal, Rondo, regent, Monarch, Cabernet Cortis