.

Winnica

Pałac Mierzęcin

Powierzchnia

9,00ha

Rok zał.

2004
Promowana
Degustacje Noclegi Posilki Zwiedzanie

O nas

Winnica położona jest nad Jeziorem Mierzęcińskim i zajmuje obszar 8,75 ha, co plasuje ją w czołówce polskich winnic jeśli chodzi o wielkość uprawy.  Pierwszych nasadzeń dokonano w 2004 roku. Obecnie ponad 35 tysięcy krzewów winorośli rośnie na rozległym, łagodnym zboczu o orientacji południowej i południowo-zachodniej, jak i terenie płaskim, na wysokości około 60 m n.p.m.

Wznosi się ponad otaczający ją obszar i wraz z jeziorem, okolicznymi lasami oraz łąkami tworzy wyjątkowo malowniczy krajobraz.

Obecnie uprawiamy 19 szczepów, głównie odmiany winorośli białych kernling, riesling, solaris i seyval blanc oraz czerwonych rondo, regent i zweigelt. Posiadamy również niewielkie ilości hybryd takich jak: sibera, bianca, hibernal, muskat odeski, biona, i merzling. 

Winnica leży na Lubuskim Szlaku Wina i Miodu.

Tutejszy mikroklimat sprzyja uprawie winorośli, o czym świadczą stare, przedwojenne krzewy występujące w wielu okolicznych domostwach. Zimy w Mierzęcinie są łagodne, a lata słoneczne i suche, dzięki czemu krzewy obradzają w dorodne i soczyste owoce.

Oferta

Dbając o najwyższą jakość owoców winogron i produkowanego z nich wina,  przetwórnię wyposażono w renomowane zaplecze techniczne. Nowoczesne urządzenia winiarskie wspomagają utrzymanie właściwego  środowiska dla tak wrażliwego i wymagającego trunku, jakim jest wino.

Piwnica Win znajduje się w jednym z najstarszych budynków kompleksu pałacowego i po przeprowadzonej renowacji zapewnia idealne warunki do leżakowania i dojrzewania win. Wyjątkowy klimat podziemia i zachowana architektura piwnicy stwarzają doskonałą atmosferę do odbywających się tutaj degustacji.

Atrakcje

Dla tych, którzy pasjonują się winem i wszystkim co z nim związane przygotowaliśmy bogatą ofertę enoturystyczną. Obok zwiedzania winnicy i możliwości degustacji win, mają Państwo szansę poznać proces produkcji u źródła, poszerzyć swoją wiedzę o winie podczas szkoleń i warsztatów, rozsmakować się w pałacowej kuchni oraz skorzystać z zabiegów winoterapii w Grape Spa. 

Gdzie jesteśmy?

Województwo:

Lubuskie

adres:

Mierzęcin 1, 66-520 Dobiegniew

mail:

recepcja@palacmierzecin.pl

media:

Uprawiane szczepy/odmiany

kernling, riesling, solaris i seyval blanc, rondo, regent, zweigelt, sibera, bianca, hibernal, muskat odeski, biona, merzling