.

Winnica

Nadwiślańska

Powierzchnia

1,00ha

Rok zał.

2017
Degustacje dog-friendly Zwiedzanie English

O nas

Jesteśmy rodzinną winnicą położoną na wiślanej skarpie w Górach Pieprzowych nieopodal Sandomierza.  Na areale 1 hektara uprawiamy 6 odmian winorośli – Riesling, Chardonnay, Johanniter, Hibernal. Regent, Cabernet Cortis. Tworzymy z nich wina wytrawne. Większość prac w naszej winnicy wykonujemy ręcznie. Południowo-zachodni stok, bardzo dobra ekspozycja i warunki glebowe (lessy na łupkach) sprawiają, że mamy niemal optymalne warunki do uprawy winorośli i produkcji wina.

Oferta

Oferujemy sprzedaż wina, degustacje ze zwiedzaniem, pikniki. W naszej winnicy odbywają się również festyny i koncerty. Możemy zorganizować ogniska, gry terenowe i wycieczki po okolicy. Można również wynająć naszą altanę i zorganizować swoje wydarzenie.

Atrakcje

Oprócz atrakcji związanych z winem, można u nas odpocząć w spokojnej, rodzinnej atmosferze. Posiadamy niewielkie stadko przyjaznych kóz, które można obserwować, pogłaskać, a za chwilę równieź spróbować serów naszego wyrobu. Można nas odwiedzać z dziećmi. Posiadamy niewielki plac zabaw i w przypadku większych grup możemy zorganizować atrakcje i animacje dla najmłodszych.

Atrakcje w okolicy

Nasza winnica znajduje się w odległości 4 km od malowniczej sandomierskiej Starówki. Można stamtąd dojść do nas  czerwonym szlakiem z pięknym widokiem na Sandomierz i dolinę Wisły. Z trzech stron otacza nas rezerwat przyrody Góry Pieprzowe. Stwarza to doskonałą okazję do obcowania z przyrodą, a zwłaszcza do obserwacji ptaków, które są dla nas bardzo ważne. W okolicy dynamicznie rozwija się sieć ścieżek rowerowych.

Gdzie jesteśmy?

Województwo:

Świętokrzyskie

adres:

Kamień Łukawski 8, 27-600 Sandomierz

telefon:

697727829

mail:

piotrmaminski@gmail.com

media:

Uprawiane szczepy/odmiany

Chardonnay, Riesling, Johanniter, Hibernal, Cabernet Cortis, Regent