.

Winnica

Dworu Sanna

Powierzchnia

3,00ha

Rok zał.

2012
Promowana
Degustacje Noclegi Posilki Zwiedzanie

O nas

Winnica Dworu Sanna położona jest na północno-zachodniej części Roztocza pośród wąwozów, łąk i lasów w Wierzchowiskach Drugich 60 km od Lublina i 80 km od Zamościa.
Winnica znajduje się na wysokości 250 m n.p.m. na południowo-zachodnim i południowo-wschodnim stoku o nachyleniu około 35%. Dzięki temu winorośle mają dostęp do promieni słonecznych maksymalnie długo.

W dniu 11.05.2012 r na powierzchni 0,5 ha posadzono pierwsze winorośla. Początkowa ilość to 2400 sadzonek odmiany Regent (czerwone wino) i Solaris (białe wino).

Z roku na rok winnica powiększa się i rośnie na dzień dzisiejszy licząc 2,1 h czyli 9280 sadzonek. Wina powstają ze szczepów Solaris, Regent, Seyval Blanc, Jutrzenka, Muscaris i Johanniter, a wszystkie grona zbierane są tradycyjnie - ręcznie.

Wino z Winnicy Dworu Sanna Solaris zostało docenione w Międzynarodowym Konkursie Galicja Vitis 2015 zdobywając drugie miejsce i Złoty Medal. W konkursie brało udział 416 win z 11 krajów w tym 145 win z Polski. Oprócz polskich byly wina ze Słowacji Czech ,Wegier, Niemiec ,Francji ,Włoch,Grecji, Słowenii i Portugalii.

Doskonałym miejscem do celebrowania chwil spędzonych w miłym towarzystwie i czerpania radości z wyśmienitego trunku jest Winiarnia mieszcząca sie w piwnicach Dworu Sanna. Kameralna atmosfera podziemi oraz bogata oferta winnic Starego Kontynentu i Nowego Świata sprawiają, że łatwo tutaj stracić poczucie czasu.

 

 

 

Atrakcje w okolicy

Hotel Dwór Sanna

Restauracja Dworu Sanna

Winnica Dworu Sanna

Stajnia Dworu Sanna

Gdzie jesteśmy?

Województwo:

Lubelskie

adres:

Wierzchowiska Drugie 163 ; 23-310 Modliborzyce

telefon:

+48 (15) 871 61 53

mail:

recepcja@dworsanna.pl

media:

Uprawiane szczepy/odmiany

Solaris, Regent, Muscaris, Johaniter