.

Winnica

Pod Winną Górą

Powierzchnia

0,50ha

Rok zał.

2014
Degustacje Posilki dog-friendly Zwiedzanie

O nas

Winnica Pod Winną Górą Marzeny i Tytusa Fokszanów to odradzanie się dawnych tradycji i kultury, które towarzyszyły tym terenom od wieków. Słońce, rzeka i piaski to trrioir z unikatowym splotem warunków do powstawania znakomitego wina.


Cigacice jak i okoliczne miejscowości - Górki Małe czy Górzykowo stanowiły dla dawnych przedwojennych mieszkańców Sulechowa i Zielonej Góry tereny uzdrowiskowe i rekreacyjno-wypoczynkowe z licznymi kawiarniami, restauracjami, żeglugą turystyczną i wieżami widokowymi. Bardzo charakterystycznym elementem krajobrazu były wszechobecne winnice. Górki Małe, graniczące z winnicą, nazywały się wtedy, w wolnym tłumaczeniu - "pod winną górą". W nawiązaniu do tego, tak też została nazwana winnica. Ukształtowanie terenu – południowy stok - jako miejsce uprawy winorośli potwierdzają byli mieszkańcy jak i stare mapy.
 

Oferta

Dla gości przygotowano zaplecze z wyposażeniem do spotkań plenerowo–integracyjnych, miejsce na ognisko, mały plac zabaw dla dzieci oraz strefę relaksu.

Znajdziesz u nas także :
• atrakcje dla dzieci
• miejsce na biwak
• parking na autokar

Na miejscu istnieje możliwość:
• zakupu i degustacji wina
• zakupu i degustacji innych produktów regionalnych
• wykonania okazyjnej sesji fotograficznej

Winnicę można zwiedzać przez cały rok, po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym lub e-mailowym.

Obsługujemy grupy do 60 osób.

Około 500 m od winnicy istnieje możliwość skorzystania z noclegu.
 

Atrakcje w okolicy

W pobliżu winnicy można wyruszyć w rejs po rzece z Odrzańskiej Przystani Turystycznej Port Cigacice, odwiedzić przebiegający przez Gminę Sulechów Lubuski Szlak Wina i Miodu czy zwiedzić obiekty żelbetowych schronów bojowych na Linii Odry tzw. Oderstellung.

W nieco odleglejszej okolicy znajdują się również takie atrakcje jak Lubuskie Centrum Winiarstwa w Zaborze czy Muzeum Wina w Zielonej Górze.

Gdzie jesteśmy?

Województwo:

Lubuskie

adres:

ul. Portowa 44

telefon:

507148477

mail:

winnicapodwinnagora@gmail.com

media:

Zdjęcia

Uprawiane szczepy/odmiany

Riesling, Solaris, Johaniter, Regent, Rondo