.

Winnica

Fredrówka

Powierzchnia

2,20ha

Rok zał.

2018
dog-friendly

O nas

WInnica Fredrówka to urokliwe miejsce zlokalizowane w otulinie Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego w pobliżu Zamku Kamieniec (który posłużył jako tło wydarzeń „Zemsty” Aleksandra Fredry).

Dogodne położenie z wystawą południową, unikalny mikroklimat sprawiają, że owoce dojrzewają tu bardzo dobrze i swoimi parametrami
oraz smakiem zachwycają konsumentów. Właściciel szczególną wagę przykłada do jakości stąd produkcja przebiega z dbałością o każdy detal. Owoce są ręcznie zbierane i selekcjonowane. Pasja i zaangażowanie wszystkich pracowników sprawiają, że powstają tu wina wyjątkowe i niepowtarzalne.

Oferta

Wina z rocznika 2021 charakteryzuje owocowość, harmonijność, różnorodność w stopniu wytrawności - od win wytrawnych do półsłodkich. Owoce bardzo dobrej jakości zostały zebrane na przełomie września i października. Proces fermentacji przebiegał w temperaturze 12-15oC. Następnie wina zostały zlane znad osadu i dojrzewały przez kolejne kilka miesięcy, aby po filtracji trafić do butelek w kwietniu 2022 roku.

Gdzie jesteśmy?

Województwo:

Podkarpackie

adres:

ul. Podzamcze 12, 38-406 Odrzykoń

telefon:

885 552 005

mail:

kontakt@fredrowka.pl

media:

Zdjęcia

Uprawiane szczepy/odmiany

Seyval Blanc, Leon Millot, Hibernal, Johanniter, Jutrzenka, Muscaris, Solaris, Cabernet Cortis, Regent. Souvignier Gris