.

Winnica

Na Leśnej Polanie

Powierzchnia

4,50ha

Rok zał.

1999
Degustacje Noclegi Posilki Zwiedzanie

O nas

 

Miejscowość Proczki, w której znajduje się siedziba winnicy, to maleńka osada położona na polanie wśród lasów i malowniczych jezior gminy Zabór.

Pierwsze krzewy posadziliśmy w 1999 r. W roku 2003 po raz pierwszy zaprezentowaliśmy się na „Winobraniu” czyli Dniach Zielonej Góry przedstawiając nasze wina i sprzedając pierwsze sadzonki z naszej szkółki winorośli. Lata 2004 do 2007 to stopniowy rozwój i rozbudowa winnicy w Proczkach oraz okres intensywnej pracy nad rozwojem szkółki winorośli (w sprzedaży ok. 50 odmian deserowych i przerobowych – również tradycyjnych, starych odmian zielonogórskich). Wiosną 2009 roku przy udziale przyjaciół posadziliśmy nową winnicę 3 km od Proczek . Na obszarze 1 ha rośnie 18 odmian przerobowych tj.ok. 5000 krzewów . Rok 2014 to nasadzenia na największej winnicy w Polsce – Winnicy w Zaborze. Obecnie nasza winnica zajmuje powierzchnię 4,5 ha a odmiany uprawiane to Muller Thurgau, Bianca. Pinot Blanc, Pinot Gris, Traminer, Riesling Reński, Muskat Morawski, Oporto, Dornfelder, Zweigeltrebe, Cabernet Cortis, Solaris.

 

Nasze wina

Białe, czerwone i różowe, jednoszczepowe i cuvee, od wytrawnego po półsłodkie. Wszystkie te wina powstają w naszej winnicy z jednakową pieczołowitością i starannością oraz co najważniejsze w sposób tradycyjny.

 

http://www.winnicanalesnejpolanie.pl/

Oferta

Przez cały rok

Zapraszamy do odwiedzin indywidualnie i w grupach do 60 os.

W czasie pobytu będzie można zwiedzić winnicę, zakupić sadzonki, zasięgnąć porad oraz wziąć udział w degustacji win, potraw regionalnych, oraz biesiadować w modrzewiowej stodole lub przy ognisku.

Realizujemy też indywidualne zamówienia (szkolenia, pokazy, imprezy integracyjne) a program i czas wizyty dostosowujemy do Państwa potrzeb. Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mail.

 

Agroturystyka

W ramach agroturystyki posiadamy dwa pokoje 4 osobowe z których można korzystać przez cały rok. Sąsiedztwo lasu, liczne jeziora i stawy oraz dzikość przyrody zachęca do spacerów i wycieczek rowerowych po okolicy oraz grzybobrania i wędkowania.

 

Również

Można zakupić u Nas świeże owoce aby własnoręcznie zrobić swoje wino w domu.

 

Gdzie jesteśmy?

Województwo:

Lubuskie

adres:

Proczki 3 , 66-003 Zabór

telefon:

+48 609179127 +48 785918042

mail:

winnica.nalp@wp.pl

media:

Uprawiane szczepy/odmiany

Muller Thurgau, Bianca. Pinot Blanc, Pinot Gris, Traminer, Riesling Reński, Muskat Morawski, Oporto, Dornfelder, Zweigeltrebe, Cabernet Cortis, Solaris.