.

Winnica

Sztukówka

Powierzchnia

3,60ha

Rok zał.

2009
Promowana
Degustacje Noclegi Zwiedzanie

O nas

Nazwę winnicy wzięliśmy od miejsca, w którym od kilku lat mieszkamy. Sztukówka to niewielkie wzniesienie, na którym rozrzuconych jest zaledwie kilkanaście domostw, zaś większość przestrzeni zajmują pola i lasy. Nasze gospodarstwo położone jest w południowej, najbardziej nasłonecznionej, części stoku. Winnica znajduje się w bliskim sąsiedztwie domu i obejmuje obecnie jeden hektar.

Sztukówka to także styl życia. Przeprowadzka na wieś oznacza zbliżenie nie tylko do przyrody ale i ludzi, którzy mają nieco inny pogląd na życie. Oni potrafią "spieszyć się powoli", a my ten styl z dużym zaangażowaniem przyjmujemy. Zapraszamy do nas, aby i Państwo mogli zakosztować Sztukówki wszystkimi zmysłami...

Winnica Sztukówka zlokalizowana jest w Gliniku Średnim, na terenie Pogórza Dynowsko-Strzyżowskiego, 2 km od miejscowości Frysztak w województwie podkarpackim. Została założona w 2009 roku. Na powierzchni 1 ha uprawianych jest kilka odmian przerobowych na wina białe i czerwone, wytrawne i półwytrawne. Owoce zbierane są ręcznie z selekcją jagód, wino leżakowane w zbiornikach ze stali nierdzewnej.

Nasze wina to "...owoc winnego krzewu i pracy rąk ludzkich..", ale nie tylko. To smak mający początek w podkarpackiej ziemi, uszlachetniony słońcem, a na koniec pieczołowicie zamknięty w butelce.

Oferta

Degustacje

W sezonie turystycznym (maj-wrzesień) zapraszamy na degustacje w altanie położonej bezpośrednio w winnicy. Z altany rozpościera się widok na Winnicę i Pogórze Strzyżowskie.Na życzenie zapewniamy przekąski lub lekki posiłek.  Przed degustacją proponujemy zwiedzanie winnicy i winiarni.Na miejscu prowadzimy także sprzedaż detaliczną naszych win.

Degustacje z posiłkiem

Dla grup zainteresowanych degustacją z obiadem/kolacją proponujemy całorocznie degustacje w zaprzyjaźnionej Karczmie Kamieniec, położonej w pobliżu. Karczma serwuje tradycyjne dania i jest doceniana zarówno przez okolicznych mieszkańców, jak i turystów.Przed degustacją proponujemy zwiedzanie winnicy i winiarni, po którym istnieje możliwość zakupu naszych win.

Gdzie jesteśmy?

Województwo:

Podkarpackie

adres:

Glinik Średni 153, Glinik Średni 38-130

telefon:

605 539 422

mail:

winnica@sztukowka.pl

media:

Uprawiane szczepy/odmiany

Cabernet Cantor, Léon Millot, Maréchal Foch, Regent, Rondo, Hibernal, Johanniter, Seyval Blanc, Solaris Sieger(Rebe)