.

Winnica

Łukasz

Powierzchnia

2,25ha

Rok zał.

2009
Degustacje Posilki dog-friendly Zwiedzanie English

O nas

Winnica Łukasz  znajduje się w miejscowości Wityń, w województwie lubuskim. Otoczona jest  pięknymi lasami i polami, nieopodal jeziora Lubinieckiego.

Pierwsza winnica w Wityniu została założona w 1845 roku przez tutejszego młynarza Adolfa Albrechta, na przestrzeni lat została zniszczona.  W  2009 roku po 164 latach ją rekultywowaliśmy. 

 Na terenie XIX-wiecznego Folwarku o powierzchni 8 hektarów posadziliśmy niemal dziesięć tysięcy krzewów winorośli.

 

 W naszej winnicy nie tylko spróbujesz pysznych  i nagradzanych win ale także zabierając dzieci          pokażesz im  zwierzyniec,  lamy, alpaki, konie, osły a także stado danieli!

By odczuwać przyjemność z picia naszych win, odrzuć wszystkie treści na temat ich kwasowości, charakteru, czy regionu. Weź kieliszek, obejrzyj barwę, powąchaj i wprowadź w ruch, jakbyś chciał z nim zatańczyć. Spróbuj i nie czuj się winny z powodu picia wina! Lubimy je tworzyć dla Ciebie, bez zbędnych ideologii. A Ty po prostu daj nam znać, czy Ci smakuje.

Oferta


Oferujemy możliwość zorganizowania degustacji wina na winnicy i w winiarni, połączonej ze spacerem po folwarku właścicieli. Atrakcja zawiera degustacje 4 rodzajów wina serwowanego wraz z setem przekąsek (lokalnych serów i wyrobów). Podczas spotkania prowadzonego przez winiarza będzie można poznać historię naszej winnicy, zobaczyć jak rosną winorośla oraz dowiedzieć się w jaki sposób produkowane jest wino. Jak widać degustacja zapewnia więcej niż wrażenia smakowe.

W celu umuwienia się na degustacje zapraszamy do kontaktu.

W winnicy istnieje możliwość zakupu wina  oraz ekologicznych wyrobów z naszego gospodarstwa 7 dni w tygodniu!

 

Aktualna Oferta win dostepna jest  na naszej Stronie internetowej:

winnicalukasz@gmail.com

 

Gdzie jesteśmy?

Województwo:

Lubuskie

adres:

Wityń 13, 66-200 Świebodzin

telefon:

667485505

mail:

winnicalukasz@gmail.com

media:

Uprawiane szczepy/odmiany

Solaris, Johaniter, Chardonnay, Hibernal, Riesling, Regent, Reberger, Pinot Noir.