.

Winnica

Z Gór Pieprzowych

Powierzchnia

1,30ha

Rok zał.

2015
Degustacje Zwiedzanie

O nas

Winnica powstała w 2015 roku z wielkiej pasji do winorośli i wina.Położona jest na zboczu Gór Pieprzowych najstarszego pasma górskiego w Polsce liczącego około 500mln lat skąd rozciąga się przepiękny widok na dolinę Wisły.Na początku posadziliśmy pierwsze 200 sztuk na małej działce przy domu.Pierwsze szczepy to Jutrzenka,Muscat,Regent,Rondo ,Leon Millot.W 2019 roku posadziliśmy kolejne 4500 sztuk winorośli o odmianach:Dornfelder,Pinot Noir,Cabernet Cortis,Chardonay,Riesling,Seyval Blanc.

W budowie jest winiarnia wraz z salką degustacyjną i dwoma apartamentami dla turystów .

Oferta

Oferujemy odwiedzającym nas zwiedzanie winnicy wraz z degustacją w przepięknym ,spokojnym otoczeniu ,wśród śpiewu ptaków z widokiem na rzekę. Prowadzimy równiez sprzedaż wina.

W przyszłości oferta powiększy się o nocleg w dwóch apartamentach w których będzie można w spokoju odpocząć po ciężkim dniu degustacyjnym:)

Atrakcje

 

Winnica położona jest w samym sercu  Gór Pieprzowych - najstarszym paśmie górskim w Polsce ,słynącym z unikalnej przyrody m.in. największego rosarium w Europie.Ze szczytów Gór Pieprzowych rozciągają się wspaniałe widoki na dolinę Wisły i Sandomierz.

W 1979 roku zostały uznane za rezerwat przyrody.

Przez Góry Pieprzowe prowadzi czerwony szlak.Od Sandomierza dojdziemy przez Kamień Plebański do Kamienia Łukawskiego gdzie znajduje się nasza winnica.

 

Atrakcje w okolicy

 

Około 4 km od winnicy znajduje się Królewskie miasto Sandomierz,pełne turystycznych atrakcji m.in.Wąwóż Królowej Jadwigi,Średniowieczna Podziemna trasa turystyczna,Brama Opatowska z 1362 roku,Kościół Św. Jakuba otoczony winnicami czy Stare Miasto.

Niedaleko Sandomierza można zwiedzić przepiękny zamek w Baranowie Sandomierskim,czy zamek Krzyżtopór w UjeżdzieZ.amek Krzyżtopór w Ujeździe to pełna magii i tajemniczości ruina zagubiona wśród pól i wzgórz ziemi opatowskiej, z dala od głównych dróg i szlaków. Jest zabytkiem klasy międzynarodowej, wyjątkowym, chociaż mocno zniszczonym. 

Gdzie jesteśmy?

Województwo:

Świętokrzyskie

adres:

27-600 Sandomierz Kamień Łukawski 18B

telefon:

797-600-188

mail:

katarzynamiszuda@lack-service.pl

media:

Uprawiane szczepy/odmiany

Chardonnay,Riesling,Seyval,Muscat,Jutrzenka,Cabernet Cortis,Dornfelder,Pinot Noir,Regent,Rondo,Leon Millot