.

Winnica

Bachusowe Pole

Powierzchnia

3,00ha

Rok zał.

1993
Degustacje dog-friendly Zwiedzanie

O nas

Winnica Bachusowe Pole powstała w 1993 roku z zamiłowania do wina i energii z niego płynącej. Nazwa winnicy stanowi niejako hołd w stronę kultury i historii powstania wina oraz przekazów mitologicznych z nim związanych. W tej winnicy pragną, by święto winobrania i jego celebracja trwały cały rok!

Wino to napój, który rozbudza kubki smakowe, wyobraźnię i przywołuje wspomnienia. Po pierwszym łyku, przenosi w słoneczne miejsca. Niewielka wieś w Toskanii, lekki powiew ciepłego, południowego wiatru, śpiew ptaków, dźwięk dzwonów z placu w centrum. Cichy gwar, w tle muzyka w radio, a na skórze promienie wrześniowego słońca. Przed nami świeżo upieczony chleb, deska serów, miseczka z oliwą oraz bukłak wina. Piękny krajobraz kolorowych pagórków z rzędami smukłych cisów. To jest właśnie stan, w który właściciele winnicy pragną wprowadzić każdego, kto próbuje ich win.

Wino kryje w sobie wiele smaków i aromatów. Widząc pełny kieliszek oceniamy jego barwę i gęstość. Czy przechodzi przez nie światło? Czy gdy wąchamy wino, tuż przed jego wypiciem, zamykamy oczy i widzimy kosz pełen jeżyn? A może to jednak orzechy, a być może ananasy? Wszystko zależy od interpretacji klienta, potraw z jakimi jest podane oraz okazji przy jakich się świętuje. Proces powstawania wina jest długi i czasochłonny. Tu na każdym jego etapie tworzenia właściciele winnicy wkładają całe swoje serce i zdobytą wiedzę.

Oferta

Serdecznie zapraszamy klientów indywidualnych oraz grupy na degustację oraz zwiedzanie naszej winnicy!

Prosimy o kontakt conajmniej tydzień przed planowanym przyjazdem.

Atrakcje w okolicy

Zabór - Barokowy pałac ostatniej (tytularnej) cesarzowej Niemiec, Lubuskie Centrum Winiarstwa

Zielona Góra - Palmiarnia, Minipomniki Bachusiki, Stary Rynek

Nowa Sól - Port, Park Krasnala

Gdzie jesteśmy?

Województwo:

Lubuskie

adres:

Zabór

telefon:

503411315

mail:

winnicabachusowepole@gmail.com

media:

Uprawiane szczepy/odmiany

Zweigelt, Oporto, Muscat Moravsky, Pinot Gris, Pinot Blanc, Solaris