.

Enoportal poleca!!!

degustacyjnie sprawdzone

Winnica

Słońce i Wiatr

Powierzchnia

2,00ha

Rok zał.

2011
Promowana
Degustacje Zwiedzanie

O nas

WINNICA SŁOŃCE I WIATR to rodzinne przedsięwzięcie . Sami uprawiamy blisko dwa hektary  winorośli, na którą składają się trzy oddzielne parcele usytuowane kilkanaście kilometrów na pn-zach od Krakowa.

Najstarsza z nich, położona w Smardzowicach, granicząca z Ojcowskim Parkiem Narodowym została założona w 2011 r. Na powierzchni ok. 40 arów uprawiane są odmiany Solaris i Seyval Blanc na wina białe oraz Rondo, Regent i Leon Millot na czerwone.

Wiosną 2014 roku obsadzono winoroślą kolejne dwie działki, w Szczodrkowicach i Iwanowicach, łącznie 1,5 ha powierzchni. Rosną na nich: Leon Millot, Marechal Foch, Regent, Cabernet Cantor i Cabernet Cortis na wina czerwone, a z odmian białych Solaris i Seyval Blanc.

Nasze winnice uprawiamy z poszanowaniem natury. Nie stosujemy herbicydów,a do nawożenia wykorzystujemy przede wszystkim obornik. Wybrane przez nas odmiany winorośli mają wysoką odporność na choroby grzybowe, co pozwala do minimum ograniczyć opryski przeciwko chorobom grzybowym.

Oferta

SPRZEDAŻ WINA

W naszej winiarni prowadzimy całoroczną sprzedaż win zrobionych z winogron zebranych w naszej winnicy.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji cały czas, ale sporo czasu zajmuje nam praca w winnicy i nie zawsze można nas zastać w winiarni. Każdego tygodnia we wtorek i piątek w godzinach 16.00-19.00 jesteśmy zawsze w winiarni, a o innych porach prosimy o telefon : Kasia 882-729-486 lub e-mail:kasia@slonceiwiatr.pl 

Prowadzimy też sprzedaż wysyłkową, zamówienia prosimy wysyłać na powyższy adres e-mail. Koszt wysyłki ustalamy indywidualnie, przykładowo wysyłka kurierem 6 butelek wina w styropianowym pudełku, po przedpłacie to koszt 36 zł.

Zainteresowanym wystawiamy faktury VAT.

 

DEGUSTACJE I ZWIEDZANIE WINNICY

W naszej winiarni prowadzimy całoroczne degustacje  win podczas których możecie Państwo spróbować naszych win, a także dowiedzieć się wiele o historii naszej winnicy, specyfice jurajskich gleb, a także ciekawostek o produkcji wina.

Koszt takiej degustacji to 150 zł dla grupy do 4 osób, a powyżej 4 osób dodatkowo 30 zł za osobę.

Jako że, najbliższa nasza winnica leży w odległości ok. 3 km od winiarni, za jej zwiedzanie liczymy dodatkowo 50 zł , niezależnie od wielkości grupy.

Dla grup do 6 osób, istnieje możliwość transportu po naszej okolicy.

Więcej informacji udziela Kasia Fluder pod nr telefonu 882-729-486 lub pod adresemkasia@slonceiwiatr.pl

Atrakcje w okolicy

Jesteśmy niepodal Ojcowskiego Parku Narodowego. Można do nas dotrzeć rowerem - jesteśmy w pobliżu czerwonego szlaku rowerowego na odcinku Niebyła- Grębynice.

Gdzie jesteśmy?

Województwo:

Małopolskie

adres:

32-043 Skała,Świńczów 69

telefon:

882729486 i 668668621

mail:

kasia@slonceiwiatr.pl

media: