.

Winnica

Krokoszówka Górska

Powierzchnia

1,00ha

Rok zał.

2005
Degustacje Zwiedzanie

O nas

Winnica Krokoszówka Górska została założona w 2005 roku, w niewielkiej miejscowości - Smardzowice, w bliskim sąsiedztwie Ojcowa w Małopolsce.

Siedlisko winnicy jest bardzo korzystne. Wszędzie są łagodne stoki oraz doskonała gleba, a bliskość Jury Krakowsko - Częstochowskiej sprawia, że krzewy winorośli rosną bezpośrednio na skałach wapiennych. Specyficzny mikroklimat okolicy wpływa korzystnie na jakość i aromat winogron.

W winnicy produkowane są wina białe jak i czerwone. Wśród nich są m.in. wina czerwone Leon, Marszałek, Cuvee Leon Marszałek a także białe Cuvee Seyval Blanc, Jutrzenka i Kristaly. Zbierają one bardzo pozytywne opinie gości odwiedzających naszą winnicę. Niektóre z nich zostały nawet docenione na polskich i międzynarodowych konkursach winiarskich, w szczególności czerwone wino Leon, które zdobył już kilka medali.

Działalność winnicy ukierunkowana jest także na uprawę i sprzedaż sadzonek winorośli. Oferujemy również możliwość zwiedzania winnicy połączoną z degustacją wina. Szczegóły dostępne są na naszej stronie internetowej.

Oferta

- sprzedaż sadzonek

- enoturystyka (zwiedzanie winnicy połączone z degustacją dla grup do 50 osób)

- zakładanie winnicy (o wielkości, od 1 szt. do 5000 szt. i więcej)

- całoroczny praktyczny kurs uprawy i pielęgnacji winorośli

Atrakcje w okolicy

- Ojcowski Park Narodowy

- zabytki Krakowa

Gdzie jesteśmy?

Województwo:

Małopolskie

adres:

ul. Spacerowa 7, 32-077 Smardzowice

telefon:

501210873

mail:

poczta@krokoszowka-gorska.pl

media:

Uprawiane szczepy/odmiany

Leon Millot, Marechal Foch, Solaris, Seyval Blanc, Swenson Red, Jutrzenka, Kristaly, Regent, Chardonnay