.

Enoportal poleca!!!

degustacyjnie sprawdzone

Winnica

Płochockich

Powierzchnia

5,00ha

Rok zał.

2005
Degustacje Noclegi Zwiedzanie

O nas

Winnica Płochockich położona jest na wyżynie w malowniczej dolinie rzeki Opatówki we wsi Daromin gmina Wilczyce. Jadąc z Sandomierza kierujemy się drogą nr 79 w kierunku Warszawy na następnie skręcamy na Wilczyce. Okolica obfituje w przepiękne wąwozy lessowe, tak charakterystyczne dla tego terenu, a widok rozleglej winnicy świetnie się w ten krajobraz wpisuje.

Barbara i Marcin Płochoccy swoją winiarską przygodę życia rozpoczęli w 2002 r. od założenia pierwszej winnicy w Gliniku Polskim koło Jasła. Trzy lata później kupili gospodarstwo rolne w Darominie w powiecie sandomierskim i winoroślą obsadzili 2,5 ha. Obecnie winnica zajmuje 5 ha, jest pierwszą w tej okolicy tak dużą winnicą i jedną z kilku pierwszych w Polsce, która w 2009 roku rozpoczęła oficjalną sprzedaż wina.

Winnica Płochockich to przedsięwzięcie rodzinne, które zrodziło się z miłości do winnego krzewu i wina, nastawione na produkcję autorskich win, oddających w jak największym stopniu charakter szczepów i potencjał siedliska. Uprawiane jest tam ok. 20 odmian winorośli, po to by wyselekcjonować najlepsze dla tego siedliska, m.in. Rondo, Regent, Marechal Foch, Seyval Blanc, Johaniter, Solaris, Muskat O, Cabernet Cotis, Muskaris, Hibernal, Zweigelt, Riesling, Pinot Noir, Traminer, Riesling.

Od roku 2012 Płochoccy prowadzą sprzedaż wina przy winnicy połączoną z degustacją oraz zwiedzaniem winnicy i piwnicy, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

Od roku 2014 przy winnicy uruchomione zostały pokoje gościnne, przeznaczonych dla turystów, którzy będą odwiedzać ich gospodarstwo. Pokoje są udostępnione w okresie maj-sierpień.

 

Oferta

Noclegi czynne w okresie maj-wrzesień.

- 4 pokoje dwuosobowe

- apartament rodzinny dla 4 osób

- apartament dwuosobowy.

 

Zwiedzanie winnicy i degustacja:

  • Grupy ( po uzgodnieniu z wyprzedzeniem terminu):

Degustacja z 3 win (pieczywo+woda+deska serów) + zwiedzanie winnicy i winiarni - czas trwania ok 1,5 godziny

Degustacja z 5 win (pieczywo+ woda+deska serów) + zwiedzanie winnicy i winiarni - czas trwania ok. 2 godziny.

Na życzenie możliwa degustacja z większej ilości win.

Goście indywidualni ( soboty godz. 17-ta w okresie maj-sierpień po umówieniu telefonicznym)

Zwiedzanie winnicy i winiarni + mini degustacja 2-3 win

 

Dojazd: z Sandomierza: Wysiadłów, Wilczyce, Daromin 2 (za skrętem na Pielaszów)

GoogleMaps ‘winnica daromin’

Gdzie jesteśmy?

Województwo:

Świętokrzyskie

adres:

Daromin, 2

telefon:

504012189

mail:

basia@winnicaplochockich.pl

media:

Zdjęcia

Uprawiane szczepy/odmiany

Riesling,Johaniter, Hibernal, Muscaris, Seyval Blanc,Solaris, Traminer, Pinot Noir,Zweigelt, St.Laurent,Marechal Foch, Canernet Cirtis