.

Winnica

Vineas Montis

Powierzchnia

1,35ha

Rok zał.

2018
Degustacje Noclegi Posilki dog-friendly Zwiedzanie English

O nas

Vineas Montis z łaciny znaczy „winne wzgórze”. Pomysł na założenie winnicy nie był nowy, tlił się w głowie jednego ze współzałożycieli od kilku lat. W końcu pasja przeważyła nad obawami i się zaczęło… Podjeliśmy niemałe ryzyko spotykając się często ze sceptycznym nastawieniem mieszkańców Santoka, znajomych a nawet krytyką naszych bliskich. Na szczęście nie zabrakło nam determinacji w dążeniu do spełnienia marzenia o własnej winnicy, która przywrócić miała tradycje winiarskie w regionie po kilkusetletniej przerwie w uprawie winorośli. Naszą misją jest także ożywienie regionu i wykorzystanie potencjału jaki daje malowniczo położony Santok słynący z najstarszego grodziska w naszym kraju.. 

Oferta

Nasze wina

Winnica Vineas Montis oferuje wina gronowe wyrabiane z winogron uprawianych na santockich wzgórzach. Rocznik 2022 obejmuje cztery etykiety białych odmian:
- Blanc de blancs - assemblage Pinot blanc i Pinot gris
- Riesling
- Gewürztraminer
- Grüner Veltliner

oraz dwie etykiety czerwonych odmian (dostępne od września):
- Laurentus - Saint Laurent
- Tauberchwarz 

Degustacje grupowe

Degustacja naszych win wraz z przekąskami w postaci serów, pieczywa i wędlin wyrabianych przez lokalnych dostawców. W programie degustacji krótkie szkolenie jak łączyć wino z jedzeniem, oprowadzenie gości po winnicy oraz zarys historyczny lokalnego winiarstwa. 

Warsztaty i szkolenia

Zapraszamy na profesjonalene warsztaty oraz szkolenia z zakresu parowawia wina z jedzeniem, czytania etykiet oraz całego procesu prowadzenia winnicy i wyrabiania wina od doboru parceli pod przyszłe uprawy (grunt, oświetlenie) poprzez pielęgnację roślin (redukcja zieleni, ekologiczne metody i środki ochrony) na wyrobie wina skończywszy.  

Sesje zdjęciowe

Nasza winnica jest otwarta na wszelkiego rodzaju sesje zdjęciowe  - ślubne i okolicznościowe. 

Imprezy zamknięte

Możliwe jest wynajęcie winnicy na wyłączność na kameralne imprezy i wydarzenia.

Gdzie jesteśmy?

Województwo:

Lubuskie

adres:

ul. Gorzowska 2, 66-431 Santok

telefon:

793084997

mail:

kontakt@vineasmontis.pl

media:

Uprawiane szczepy/odmiany

białe: pinot gris, riesling, grüner veltliner, gewürztraminer, pinot blanc. Czerwone: karmazyn (tauberschwarz), st. laurent