.

Winnica

Nad Jarem

Powierzchnia

1,00ha

Rok zał.

2009
Promowana
Degustacje Noclegi Posilki Zwiedzanie

O nas

Winnica Nad Jarem to hektarowa winnica Sylwii i Mateusza Paciura. Znajduje się w miejscowości Złota zaledwie 5 km od Sandomierza przy głównej trasie na Kraków. Od 2009 roku góruje na południowym stoku z przepięknym widokiem na dolinę Koprzywianki i Wisły. Winnica, jako druga w regionie, rozpoczęła sprzedaż swoich win w 2013 roku, które od początku zostały docenione przez koneserów i ekspertów winiarskich w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Winiarstwo wciągnęło ich do tego stopnia, że postanowili przenieść się z Kielc w swoje rodzinne strony, by móc w pełni zająć się winoroślą i produkcją wina.

Chętnie przyjmują i oprowadzają turystów indywidualnych i grupy autokarowe. Degustacjom wina często towarzyszy deska serów lokalnych, swojska wędlina i ciasto domowe. Właściciele organizują również imprezy integracyjne przy ognisku czy grillu. W obekcie przy winnicy powstało 6 komfortowych pokoi z łazienkami i duża w pełni wyposażona kuchnia.

Oferta

Oferta Winnicy Nad Jarem polega na oprowadzaniu osób indywidualnych i grup zorganizowanych po winnicy, zaponania z uprawą winorośli i produkcją wina, deogustacją win w altanie przy winnicy często z deską serów lokalnych,swojską wędliną,ciastem domowym. Ta winnica  jest idealnym miejscem na spotkania integracyjne, czy uroczystości rodzinne przy grillu czy ognisku. Każda degustacja większych grup uzganiana jest indywidualnie. W winicy można  skorzystać z komfortowych noclegów, w obiekcie jest 6 pokoi z łazienkami ( 16 miejsc noclegowych) i wspólna, w pełni wyposażona kuchnia.

Gdzie jesteśmy?

Województwo:

Świętokrzyskie

adres:

Złota 161 A, 27-650 Samborzec, woj. świętokrzyskie

telefon:

668 101 448

mail:

spaciura@op.pl

media:

Uprawiane szczepy/odmiany

Regent, Zweigelt, Rondo, Hibernal, Pinot Blanc, Seyval Blanc, Muscat Odeski, Muscaris, Souvignier Gris