.
aktualnosc obraz

WinoBranie z WINNICOMANIĄ

20 września 2019 00:00

Nie tylko winobranie, ale także jesienny obiad w winnicy, a nawet więcej - rozpusta kulinarna z baraniną i najprawdziwszym, polskim burczakiem.Tej jesieni dziewczyny z WINNICOMANII zapraszają Was na WinoBranie - aż trzy wyjątkowe imprezy:

 

28 września

WinoBranie 2019 - Winne zbiory

Czy braliście kiedyś udział w najprawdziwszym winobraniu? Czy doświadczaliście jak grono zamienia się w wino? Czy wiecie jak wygląda dzień pracy winiarza w winnicy i przetwórni? I jakie temu towarzyszą zwyczaje? To wszystko już w ostatnią sobotę września podczas JuRajskiego WinoBrania 2019.
Nie musicie tracić fortuny i bukować biletów do Burgundii. Nie musicie planować urlopu i tracić czasu na dalekie podróże. Za to możecie tutaj, w podkrakowskiej, malowniczej winnicy, wspólnie z nami oraz jednymi z najsympatyczniejszych winiarzy - Kasią i Jackiem z Winnica Słońce i Wiatr - poczuć smak winiarskiej przygody.
Bo winobranie to zachwyt nad otaczającą przyrodą, lokalne pyszności, WINO, oddech od wielkomiejskiego życia, śmiech i towarzystwo - to mega przeżycie, to ruch i świeże powietrze, to ludzie i ich rozmowy o winie i przy winie. To celebracja życia po prostu.
Z sekatorem w ręku pójdziemy między rzędy winorośli. W przerwie - posiłek w winnicy; w koszach przyniesiemy domowe wypieki, sery, pasty i powidła, w termosach mocna i aromatyczna kawa. A kiedy skrzynki będą już pełne owoców, pojedziemy do przetwórni, gdzie tłoczenie winogron również Was nie ominie. I na koniec - świętowanie; bo tak nakazuje winiarska tradycja. A wina z pewnością nie zabraknie :)
ZAPEWNIAMY PRZEJAZD ZORGANIZOWANYM TRANSPORTEM NA TRASIE KRAKÓW - WINNICA - KRAKÓW
START godz. 10.30 - koniec około 18.00
miejsce spotkania: Dworzec Autobusowy Nowy Kleparz, ul. Prądnicka 8, Kraków
KIEDY: Sobota, 28 września 2019, godz. 10.00
GDZIE: Winnica Słońce i Wiatr
KOSZT: 70 zł/os
w cenie:
TRANSPORT
WYŻYWIENIE
WINA

 

29 września

WinoBranie 2019 - Niedzielny obiad w winnicy

Wyobraźcie sobie... Piękna, ciepła, złota jesień. Stary sad. Malownicza winnica. Kojące widoki. Spacer wśród krzewów winorośli. Podgryzanie gron prosto z krzaka. Świeże powietrze. Przestrzeń. Odprężenie. Uśmiechnięci ludzie. W tej urzekającej scenerii czeka na Was barwnie nakryty stół. Prosto i naturalnie. A na nim polskie wina i bogactwo jesiennych, lokalnych smaków. Własne wina, które Gospodarze przyniosą dla Was ze swojej piwniczki. I smakołyki, które chętnie dla Was przygotują... Wprost wymarzona #leniwaniedziela
Wspólnie z Asią i Marcinem z Winnica Amonit zapraszamy na niedzielny obiad w winnicy, który odbędzie się podczas JuRajskiego Winobrania 2019.
*Krem dyniowo-imbirowy
*Pieczonka z burakami, wędzonką i koprem
*Kaszotto grzybowo-śmietanowe
*Krucha szarlotka na grysiku
*Wina z Winnicy Amonit
PALCE LIZAĆ!
DOJAZD WŁASNY
Parking na miejscu
Transport publiczny z Krakowa, z Dworca Autobusowego Nowy Kleparz. Busem około 25 minut do przystanku Szczodrkowice i 5 minut z przystanku do winnicy. Lepiej być nie może.
KIEDY: Niedziela, 29 września 2019, godz. 13.00
GDZIE: Winnica Amonit, Cianowice, Aleja Parkowa 41
MIEJSCA PRZY STOLE: tylko 12
KOSZT: 100 zł/os

 

6 października

WinoBranie 2019 - W rytmie burczaka

Jest takie miejsce na ziemi, do którego powraca się z największą ochotą. Urocze siedlisko tonące w zieleni, z wiejską chatą, temperamentną gospodynią, podśpiewującym gospodarzem i chrupiącymi trawę zwierzakami. Siedlisko od serca, przyjazne i gościnne. Tym razem Muchówka i jej gospodarze Tatiana i Krzysiek, w polskim winie zakręceni zapraszają na kolorowe wydarzenie z burczakiem i baranem w roli głównej.
Co to jest BURCZAK? Zanim stanie się pełnoprawnym winem jest częściowo sfermentowanym sokiem z winogron. To witaminowa, szalenie aromatyczna bomba. Gęsty, z naturalnym cukrem, żwawą kwasowością - kapitalne winne smoothie. Na dobry początek wyśmienity. Bo burczak jest dobry na wszystko.
Na stoły wjadą dzbany z pachnącym BURCZAKIEM oraz misy z BARANINĄ, a także WIEJSKIE CHLEBY I SERY i chrupiące SAŁATY Z OLEJEM Z PESTEK WINOGRON. Oraz WINO z pogórzańskich winnic. Uczcijmy WinoBranie 2019!
Przyjedźcie solo i w parach, z rodziną, przyjaciółmi, sąsiadami, ukochanym zwierzakiem, ulubioną książką. W nieskrępowanej atmosferze baraniej uczty będziecie mogli z nieumiarkowanym apetytem zajadać przy stole lub polegiwać na leżakach i hamakach; wygrzewać się w złocistym, jesiennym słońcu; spacerować po siedlisku i malowniczej okolicy; poganiać w berka z okrągłą jak beczułka owcą Beti i hardym baranem Bubu, pełnoetatowymi ekologicznymi "kosarzami"; rozruszać kości przy dźwiękach muzyki.
ZAPRASZAMY NA WinoBranie 2019 w RYTMIE BURCZKA.
DOJAZD WŁASNY ale dorzucamy nasz taxi serwis i z radością odbierzemy z dworca w Ciężkowicach każdego chętnego; połączenia kolejowe i autobusowe z Tarnowa, Krakowa, Warszawy.
KIEDY: Niedziela, 6 października 2019, godz. 12.00- 16.00
GDZIE: Muchówka. Na Stoku 26 a, Ciężkowice
KOSZT: 50 zł/os

 

Na wszystkie imprezy obowiązkowa rezerwacja na winnicomania@gmail.com
potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata na konto
Tatiana Mucha
Aliorbank 70 2490 0005 0000 4000 4602 0140

 

W razie pytań dzwońcie śmiało - Tatiana 607 440 507

 

BARDZO POLECAMY! ;)