.
aktualnosc obraz

WINO TYGODNIA - Solaris 2020, Winnica Słońce i Wiatr

13 listopada 2020 11:06

Dziś wino świętomarcińskie - 13 listopada nie mogłoby być inaczej. Młody Solaris z Winnicy Słońce i Wiatr.Wina świętomarcińskie pijemy od 11 listopada do Bożego Narodzenia. To piękna, stara tradycja, która od kilku lat bardzo ładnie odżywa w polskich winnicach. Nasze młode wina to coś zupełnie innego niż Beaujolais Nouveau – nie pomylcie się.

 

W podkrakowskiej Winnicy Słońce i Wiatr od blisko dziesięciu lat powstają bardzo dobre wina. Winorośl uprawiana jest ekologicznie, co roku, w butelkach zamykane są letnie promienie słońca i ogromna pasja winiarzy.

 

Solaris 2020 to przyjemne, lekkie, młodziutkie wino, w sam raz na uczczenie świętomarcińskiej tradycji.

Wino ma jasną, słomkową barwę i jest bardzo ładnie wyklarowane.

 

Aromaty są (typowo dla młodego wina) delikatne i świeże. Dominuje jabłko – zielona papierówka, towarzyszy mu skórka cytrusów i odrobina brzoskwini. Delikatnie czuć również dopiero co zakończoną fermentację i niedawne butelkowanie.

 

Wino ma zbalansowaną, nienachalną kwasowość. Jest bardzo żywe i dynamiczne – nie może przecież być jeszcze do końca poukładane, trzy miesiące temu było owocem na krzewach.

Odnajdziecie w nim smak jabłek, cytryn, zielonych gruszek i brzoskwiń, białą porzeczkę; delikatną ziołowość przywodzącą na myśl tymianek i majeranek; pozostałość niuansów drożdżowych.

 

Ten młody Solaris sprawi wam dużo radości pity solo. Możecie spróbować go z tłustym, miękkim serem w stylu Gorgonzoli i chrupiącą bagietką. Dobrze połączy się również z sałatami z dodatkiem cytrusów i octu balsamicznego.