.
aktualnosc obraz

WINO TYGODNIA – Solares 2019, Winnica Widokowa

2021-09-08

Słodkie wspomnienie lata.Winnica Widokowa słynie z fantastycznej panoramy roztaczającej się z tarasu, na którym można degustować wino. Enoturyści chętnie i licznie odwiedzają to miejsce. Większości produkowanych win nie wyjeżdzą poza bramy winnicy.

 

Solares 2019 to półsłodka biel idealna, żeby przyjemnie przedłużyć sobie lato. Słodycz jest zrównoważona bardzo przyjemną kwasowością, dzięki czemu wino nie jest mdłe, ani męczące, a jego profil aromatyczny idealnie współgra z zachowanym cukrem resztkowym.


Barwa wina jest bardzo delikatna, pastelowo żółtawa; słoneczna i bardzo czysta.


Wśród aromatów dominuje brzoskwinia, morela i mango. Można doszukać się też innych białych owoców. Pojawiają się zapachy morwy, renklody i bardzo dojrzałej pomarańczy. W tle delikatnie zaznaczają się nagrzane słońcem zioła.


Smak bardzo dobrze koresponduje z zapachami. Najwyraźniej wyczuwalna jest brzoskwinia i mango, towarzyszy im morela, gruszka i marmolada jabłkowa. Można doszukać się również odrobimy lipowego miodu, a w końcówce przyjemnego grejpfruta.
Słodycz jest dość wyraźnie wyczuwalna, ale bardzo przyjemna. Idalie podkreśla walory smakowe wina. Równoważy ją dobrze zachowana kwasowość.


Solares 2019 można śmiało łączyć z wieloma potrawami kuchni azjatyckiej, nawet z tymi bardziej pikantnymi. Będzie przyjemne z sushi. Bardzo dobrze skomponuje się z dobrze przyprawioną wątróbką, serami typu lazur i niektórymi, pikantnymi serami dojrzewającymi. Do większości deserów może okazać się za mało słodkie, ale z dobrze skomponowanym kruchym ciastem z brzoskwiniami sprawi wiele przyjemności.