.
aktualnosc obraz

WINO TYGODNIA – Regent 2019, Winnica 55 – 100

20 listopada 2020 10:21

Na piękną, polską, późną jesień – lekka czerwień. 

Winnica 55 – 100 to stosunkowo młoda – pięcioletnia winnica, położona na Dolnym Śląsku. Leży na Dolnośląskim Szlaku Piwa i Wina. Aktualnie dostępne są wina z rocznika 2019.

 

Regent 2019 to bardzo przyjemne, lekkie wino czerwone. Dokładnie takie, jakie w Polsce udają się najlepiej. Bardzo owocowe z niezbyt wysoką kwasowością.

 

Barwa tej czerwieni jest stosunkowo jasna. Daleka od  ciągle jeszcze typowych dla niektórych polskich winnic, przemacerowanych intensywnie „buraczanych” regentów. To piękna, rubinowa czerwień, lekko wchodząca w błękitne tony.

 

Wino ma aromaty czerwonych owoców. Dominują soczyste czereśnie z dojrzałymi jeżynami i malinami. Towarzyszy im śliwka renkloda. Wyczuwalny jest również lekki niuans waniliowy.

 

Smak wina bardzo przyjemnie koresponduje z aromatem. Skojarzy się Wam z konfiturą wiśniową i kompotem czereśniowym. Odnajdziecie również bardzo dojrzałe jeżyny i śliwkę renklodę. Do tego szczypta wanilii z bardzo przyjemnie niską kwasowością.

 

Wino idealne do picia solo. Będzie pasować do lekkich, czerwonych mięs, makaronów z niekwaśnymi sosami (najlepiej na bazie nie bardzo pikantnych serów), pasztetu z drobiu (kaczka, gęś) i królika.

 

Wino zostało nagrodzone brązowym medalem w VII Konkursie Polskich Win