.
aktualnosc obraz

Targi WINO 2021 - podsumowanie

9 września 2021 11:05

Trzy dni z polskim winem w Poznaniu.Polscy winiarze po raz pierwszy zjechali do Poznania, aby zaprezentować się podczas WINO – Targów Polskich Win i Winnic. Rodzimi producenci potwierdzili, że przygotowane przez nich wina nie muszą mieć żadnych kompleksów na tle zagranicznych konkurentów. Docenili to również zwiedzający.

 


Polskie wino na dobre zagościło na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Pierwotnie wydarzenie poświęcone rodzimemu winiarstwu miało zadebiutować już w lutym tego roku. Wówczas na drodze do organizacji stanęła pandemia. Wydarzeni udało się zorganizować nieco później.


Do Poznania zjechali winiarze z różnych zakątków Polski – od Małopolski po województwo zachodniopomorskie. Obecność części z nich była możliwa dzięki zaangażowaniu władz samorządowych - Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz Stowarzyszenia pn. Instytut Rozwoju Obszarów Wiejskich z siedzibą w Krakowie, którzy zorganizowali stoiska dla winiarzy ze swoich regionów. Zwiedzający mogli spróbować win od łącznie 22 rodzimych producentów. Dzięki tak szerokiej ofercie, każdy miłośnik wina mógł znaleźć coś dla siebie.


Podczas wydarzenia zaprezentowali się nie tylko producenci win. Wśród wystawców pierwszej edycji Targów WINO znaleźli się również producenci serów, naturalnie produkowanych soków, korków
do wina, czy nawet biżuterii. Ostatnie trzy dni były również znakomitą okazją do spotkania
i integracji dla samych winiarzy. Wzajemne próbowanie stworzonych przez siebie win, wymiana wiedzy i doświadczeń – to kolejny walor spotkania na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

 


Dodatkową atrakcją przygotowaną przez organizatorów były komentowane degustacje, które odbyły się w sali Saffron a`la carte, w restauracji GardenCity. Bilety na spotkanie zostały wyprzedane
jeszcze przed rozpoczęciem targów. Dwukrotnie podczas wydarzenia uczestnicy degustacji mogli skosztować przepysznych dań przygotowanych przez szefa kuchni – Tomasza Zdrenkę i jego zespół, a także spróbować rodzimych win.


Równolegle do Targów WINO odbył się I Zlot Polskiej Grupy Caravaningowej. Do stolicy Wielkopolski zjechały ekipy, które w ramach zlotu mogły wziąć udział w Targach WINO, uczestniczyć w jednej z komentowanych degustacji oraz skorzystać z całego pakietu korzyści i zniżek, przygotowanych przez Stowarzyszenie. Uczestnicy zlotu nie tylko chętnie próbowali, ale również kupowali polskie wina. Nie od dziś zresztą wiadomo, że dzięki rosnącemu zainteresowaniu enoturystyką wielu posiadaczy kamperów i przyczep campingowych wybiera się właśnie na winnice.
 


Kolejna edycja Targów WINO odbędzie się od 17 do 19 marca 2022 roku.  Już dziś serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym niezwykłym wydarzeniu.