.
aktualnosc obraz

SZTUKÓWKA ZAPRASZA - Łąki Umajone 2023

25 maja 2023 10:52

Znany i lubiany cykl Szukówki powraca.Winnica Sztukówka powraca ze swoim cyklem letnich imprez pod szyldem SZTUKÓWKA ZAPRASZA. Pierwsza z nich, Łąki Umajone, już w najbliższy weekend. Wstęp wolny.

Gospodarze Sztukówki zapraszają na teren winnicy w sobotę od godziny 15:00. Do dyspozycji będą na miejscu stoiska lokalnych producentów i rzemieślników, dania na ciepło oraz wina z trzech podkarpackich winnic.

 

🥂 stoiska z winem na butelki i kieliszki od Sztukówki, Melancholii i Alabastra
🍲 domowe jedzonki od Farmy Podkarpackiej
🎁 stoiska lokalnych producentów i rękodzielników:

- Pasieka Puchatek
- Taygetos Virgin - oliwa
- Ser Jest Ser
- OlaOle - pierniki i makaroniki
- Rodzinne Gospodarstwo Ogrodnicze Malinka
- Agata Zahuta - książki
- Alchemist Dragonfly - świece
- Knieya - drewno, stal, serce

🍷 degustacje i warsztaty
🎻 koncert (plenerowy) KIRSZENBAUM
💃 wieczorna potańcówka

Na miejscu przygotowanych jest sporo miejsc siedzących (ławki i leżaki), ale śmiało można też przyjechać z własnym kocem a nawet i namiotem. Miejsc parkingowych jest sporo, zwierzęta mile widziane.
O godzinie 16:00, zaplanowana jest degustacja prowadzona przez Zbigniewa Głodka z Winnicy Melancholia oraz Leszka Szczęcha ze Sztukówki.

Natomiast o godzinie 20:00 na scenie przy winnicy zagra zespół Kirszenbaum. Muzycy już po raz trzeci zagrają w winnicy. Cieszy to tym bardziej, że pomimo coraz większej rozpoznawalności i koncertów dla kilkutysięcznej publiczności, z przyjemnością rezerwują termin dla Sztukówki.
Po koncercie, na gości czeka porcja dobrej muzyki i potańcówka aż do północy. 
Niedziela, już w spokojniejszej odsłonie, to stoiska sztukówkowych wystawców, piknik i turniej gry w KUBB - gry terenowej z prostymi zasadami, ale wymagającej celnego oka.

 

 

Wszystko wskazuje na to, że pogoda dopisze, więc śmiało można zaplanować całe popołudnie w winnicy. Na wieczór polecamy wziąć coś cieplejszego, choć jak zapewniają gospodarze, dołożą starań, żeby nikomu nie być zimno.

 

Impreza pod patronatem EnoPortalu.

 

 

 

Tekst i grafiki - materiały promocyjne organizatora.