.
aktualnosc obraz

Sprawdzone eno - miejscówki: WINNICA WITAJ SŁOŃCE

23 października 2022 11:12

To świetne miejsce zarówno żeby złapać chwilę oddechu jak i żeby celebrować życie.W centralnej Polsce nie ma zbyt wielu winnic, ale jeśli dobrze poszukać da się nawet tam znaleźć enoturystyczne perełki.

Winnica Witaj Słońce to świetne miejsce zarówno żeby złapać chwilę oddechu jak i żeby celebrować życie. Do dyspozycji gości jest cały, piękny budynek z dużą salą degustacyjną, aneksem kuchennym, apartamentami i tarasem z widokiem na winnicę. Do tego bardzo dobre wina i świetne jedzenie. Super miejscówka dla miłośników eno-przyjemności.

 

Winnica Witaj Słońce:

- założona w 2018 roku

- powierzchnia upraw: 2,3 ha

- wina z odmian: solaris, muscaris, bianca, johanniter, seyval blanc, regent, cabernet cortis, leon millot; robione w różnych stylach – każdy znajdzie coś dla siebie

- do dyspozycji gości: trzy pokoje z widokiem na winnicę, sala degustacyjna, aneks kuchenny, taras (istnieje możliwość wynajęcia całego budynku na wyłączność), miejsce ogniskowe, zielone przestrzenie winnicy, rowery

- lokalizacja: Mnich Probostwo, koło Kutna; godzinę od Łodzi, 1,5 godziny od Warszawy.

 

W ofercie: noclegi, degustacje, warsztaty, pikniki, imprezy tematyczne, np.: winobranie, imprezy dla grup zorganizowanych, imprezy dla firm.

 

Atrakcje w pobliżu:

zabytkowy Kościół w Mnichu (800 m), Zamek i Muzeum w Oporowie, Klasztor Paulinów w Oporowie.
 


Winnica Witaj Słońce:

Mnich Probostwo 1
99-322 Oporów

witaj@winnicawitajslonce.pl

 

Zdjęcia z archiwum Winnicy Witaj Słońce.