.
aktualnosc obraz

Sprawdzone eno - miejscówki: WINNICA WIDOKOWA

6 listopada 2022 11:48

Nie wszędzie można obserwować ponad 100 km horyzontu, siedząc na tarasie tuż nad winnymi krzewami, z kieliszkiem dobrego wina. 

Prawie w każdej winnicy możemy podziwiać niesamowite widoki. Są jednak takie, które ze względu na swoje położenie oferują panoramy niemal zapierające dech w piersiach - takie, które można podziwiać i kontemplować godzinami.

Winnica Widokowa, jest „widokowa” nie tylko z nazwy. Nie wszędzie można obserwować ponad 100 km horyzontu, siedząc na tarasie tuż nad winnymi krzewami, z kieliszkiem dobrego wina. Czas tutaj jakby zwalnia, a dobra energia sprawia, że nie chce się wyjeżdżać. Dowolnie: na tarasie na trawniku, na leżaku, na kocyku, można leniuchować godzinami. Winnica jest otwarta dla gości przez cały sezon letni oraz w określonych momentach poza sezonem. Zaprasza enoturystów nie tylko na podziwianie widoku, ale również na wiele degustacji tematycznych i imprez zorganizowanych. Oprócz win oferuje także regionalne sery oraz intrygujące sensorycznie zestawy czekolady z położonej w sąsiedztwie pracowni przygotowane specjalnie tak, żeby pasowały do smaków i aromatów poszczególnych win.

Póki co w Winnicy Widokowej można zostać na dłużej tylko parkując kamperem lub w przyczepie kampingowej, ale już w przyszłym sezonie będzie można nocować w wybudowanych specjalnie dla enoturystów domkach. Oczywiście noclegi również będą z widokiem.

 

 

 

 

Winnica Widokowa:

- założona w 2013 roku

- powierzchnia upraw: 4 ha

- wina z odmian: solaris, seyval blanc, chardonnay, riesling, rondo, souvignier gris, regent, muscaris, johanniter; robione w różnych stylach – zarówno dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z winem, jak i dla bardziej zaawansowanych

- do dyspozycji gości: taras widokowy oraz zielona przestrzeń nad winnicą, sala degustacyjna, miejsce dla kamperów

- lokalizacja: Kombornia, koło Krosna; „po drodze” w Bieszczady.

 

W ofercie: degustacje i imprezy tematyczne oraz otwarty wstęp i możliwość dowolnego spędzania czasu (w sezonie letnim, w określonych godzinach).

 

Atrakcje w pobliżu:

Kombornia, Krosno, Zamek w Odrzykoniu.

 

Najbliższe Winnice:

Winnica Zamkowa, Winnica Fredrówka.

 

Wszsytkie zdjęcia z archiwum Winnicy Widokowej.