.
aktualnosc obraz

Sprawdzone eno - miejscówki: WINNICA SPOTKANIÓWKA

2023-04-02

Winnica z długą tradycją enoturystyczną – nieduża, rodzinna, klimatyczna, idealna dla szukających odpoczynku, dobrego wina i serdecznej gościny. 

Winnica Spotkaniówka to niewielkie, rodzinne gospodarstwo enoturystyczne, w którym wypoczniecie, odstresujecie się i spędzicie przyjemnie czas. Poznacie gospodarzy tego miejsca i posłuchacie winnicznych opowieści. Spróbujecie bardzo dobrych win, w tym jednych z najlepszych polskich czerwieni. Możecie uprawiać relaks przez nicnierobienie albo robić wypady w najróżniejsze, ciekawe zakątki Podkarpacia. Domek enoturysty czeka na wszystkich chętnych do pomieszkania w pobliżu winnych krzewów. Dookoła mnóstwo zieleni i dobrej energii.

 

 

Do Spotkaniówki możecie wybrać się większą lub mniejszą grupą. Zawsze chętnie Was ugoszczą, ale tak jak prawie wszędzie najlepiej jeśli wcześniej się zapowiecie. Wtedy będą mieli dla Was więcej czasu.

Jak przyznają sami gospodarze, gości podejmują tak, jak sami chcieliby być goszczeni… Może to potwierdzić każdy, kto ich odwiedził.

 

Winnica Spotkaniówka:

- założona w 2006 roku

- powierzchnia upraw: 1,4 ha

 

WINA powstające w Spotkaniówce są przyjemnością nawet dla koneserów. Znajdziecie tam niemałą różnorodność; od aromatycznych, wytrawnych bieli, po róż, a nawet musiaki (robione metodą klasyczną). Specjalnością Spotkaniówki zdecydowanie są czerwienie. Rondo i Regent solo oraz Cuvee Polomia zaskakują w każdym roczniku; harmonią, dojrzałością i złożonością.

 

 

SPOTKANIE z właścicielami tej winnicy jest trochę jak wizyta u dawno nie widzianych znajomych. Już po chwili rozmowy poczujecie się tam jak w domu. Pięknie i wyczerpująco opowiadają o swoim winie i nie tylko. Niejedna degustacja w Spotkaniówce przeciągnęła się do późnej nocy i zmieniła w ciekawą dyskusję przy winie.

KUCHNIA jest tutaj swojska i regionalna. Prawie wszystko co gospodarze serwują swoim gościom pochodzi od okolicznych producentów. Chleb gospodyni piecze sama. W zależności od tego jaki rodzaj degustacji i pobytu uzgodnicie, możecie liczyć na lokalne sery, wędliny, wypieki, specjały z grilla lub ogniska, albo inne pyszności.

 

 

PRZYRODA Pogórza Dynowskiego i wiele innych ciekawych i cennych przyrodniczo miejsc czeka na Was w pobliżu Spotkaniówki. Do tego przepiękne widoki, prawie z każdego wzniesienia. Okoliczną ciekawostką jest na przykład źródło solanki w Sołonce, gdzie powstała też mini-tężnia. Inna to zespół tunelu schronowego pod Górą Żarnowską, koło Strzyżowa. W jego skład wchodzi: tunel schronowy dla pociągu, schrony zaplecza technologicznego, tunel instalacyjny, 1-torowa bocznica kolejowa i drewniany peron. Niektórych może zainteresować również szesnastowieczny kościół w Połomii oraz inne zabytkowe kościoły znajdujące się na Szlaku Architektury Drewnianej.

W tej części Podkarpacia można też uprawiać turystykę rowerową – raczej dla zaawansowanych, bo przewyższenia są spore, pieszą, konną, a nawet pływać kajakami. Zimą oczywiście w wielu miejscach możecie pojeździć na nartach. Przez najbliższą okolicę Winnicy przebiegają dwa szlaki turystyczne: zielony i czarny. Pierwszy prowadzi od Strzyżowa i kieruje się ku południu, przecinając Godową i Brzeżankę. Czarny biegnie od Babicy, poprzez Lubenię, Połomię, Działy i Żarnową, do zamku Kamieniec w Odrzykoniu.

 

 

Lokalizacja: Połomia 645, powiat strzyżowski, Podkarpacie.

W ofercie: zwiedzanie winnicy i winiarni, degustacje, noclegi – domek enoturysty (4 – 6 osób). Specjalne propozycje dla grup zorganizowanych.

Najbliższe winnice: Księżycowa, Maria Anna, Notabene .

 

Zdjęcia zarchiwum Winnicy Spotkaniówka.