.
aktualnosc obraz

Sprawdzone eno - miejscówki: WINNICA KAZIMIERSKIE WZGÓRZA

2023-04-16

Miejsce, w którym czas trochę zwalnia, a troski i problemy na chwilę przestają mieć znaczenie. Otwarta i gościnna winnica, stworzona przez niesamowitych, pełnych pasji ludzi. Idealnie wpisuje się w magiczny klimat Kazimierza Dolnego. 

Winnica Kazimierskie Wzgórza to jedna z tych winnic, w których goście są najważniejsi. Profesjonalne przedsięwzięcie winiarskie z ciekawą i obszerną ofertą enoturystyczną. Winnica obejmuje uprawy usytułowane na trzech wzgórzach w okolicach Kazimierza Dolnego. Mikroklimat tego miejsca pozwala na tworzenie bardzo dobrych win. Do dyspozycji gości są 2 hektary powierzchni eventowej wraz z parkingiem, wiaty i altany oraz wiele miejsc do piknikowania, relaksu i odpoczynku – do dowolnego wykorzystania z kieliszkiem lub butelką wina i bardzo dobrym jedzeniem. Winnica Kazimierskie Wzgórza to również obszerny kalendarz eventów i atrakcji enoturystycznych. Do przywinnicznego sklepu z wine barem można wpadać zawsze, bez zapowiedzi, w godzinach otwarcia. Winnica organizuje koncerty muzyczne, kino plenerowe, festiwale produktu lokalnego, plenery i sesje fotograficzne, wycieczki z przewodnikiem oraz wydarzenia kulturalne.

 

 

WINA z Kazimierskich Wzgórz to intrygujące historie, wśród których każdy znajdzie coś interesującego. Linia klasyczna to wina monoszczepowe i kupaże tworzone z największą uwagą i pasją. Od półwytrawnego Solarisa, przez eleganckie Souvignier Gris i Johannitera, bardzo udane czerwienie z Pinot Noir Barrique i Zweigelt Classique, po Preludium – wino musujące, zrobione metodą klasyczną.

Legendy Kazimierskie to druga linia win, która nawiązuje do historii i tradycji regionu. Limitowane partie, przygotowane z samocieku – pierwszej i najlepsze tłoczonej z winogron frakcji. Esterka, Kogut i Sowa przyciągają uwagę przepięknymi etykietami oraz zachwycają smakiem i aromatem.

 

 

CHILLOUT i wszystkie inne, podobne formy spędzania czasu to to, co w Winnicy Kazimierskie Wzgórza można robić godzinami. Długie rozmowy przy winie, albo oglądanie w milczeniu pięknego zachodu słońca. Intrygujące okoliczności przyrody i towarzystwo wina to tylko niektóre przyjemności, na które możecie tam liczyć.

 

 

SMAKOWANIE wina i jedzenia to jedna z największych przyjemności. W Winnicy Kazimierskie Wzgórza można celebrować ją na wiele sposobów. Spory wybór win o różnej stylistyce, regionalne sery i lokalne przekąski dopieszczą nawet najbardziej wymagające podniebienia.

 

 

EDUKACJA to mocny atut Winnicy Kazimierskie Wzgórza - wino odmienia się tam przez wszystkie przypadki. Podczas każdej degustacji można dowiedzieć się najważniejszych rzeczy o winie i tajnikach jego powstawania. Dla bardziej zainteresowanych i zaawansowanych miłośników winnych przyjemności organizowane są specjalne szkolenia i warsztaty degustacyjne.

 

 

Winnica Kazimierskie Wzgórza:

- założona w 2018 roku

- powierzchnia upraw: 5 ha

 

Lokalizacja: Wylągi 35, Kazimierz Dolny.

 

W ofercie: degustacje, zwiedzanie winnicy i winiarni, 2 ha powierzchni winniczno – chlloutowej, szkolenia, warsztaty degustacyjne, eventy specjalne. Winnica przyjmuje zarówno gości indywidualnych jak i duże grupy zorganizowane.

Najbliższe winnice: Rzeczyca, Giermasińskich, Widok.

 

 

Zdjęcia z archiwum Winnicy Kazimierskie Wzgórza.