.
aktualnosc obraz

Sprawdzone eno - miejscówki: WINNICA CHRONÓW

11 września 2022 12:48

Spokój, cisza, kojące oczy widoki i świetne wina. Czego chcieć więcej?!Przy niektórych winnicach, w bazie EnoPortalu znajdziecie hasła: „EnoPortal poleca” i „degustacyjnie sprawdzone”. Oznaczają one odpowiednio: że miejsce jest polecaną, sprawdzoną i interesującą destynacja do eno-wypoczynku oraz, że wina które powstają w danej winnicy charakteryzują się wysoką, powtarzalną w kolejnych rocznikach jakością.
EnoPortal startuje z polecajkami dobrych eno-miejcówek. Będą to krótkie, konkretne opisy z zestawem zdjęć. Mamy już w Polsce tyle destynacji enoturystycznych, że jest w czym wybierać.
 
EnoPortal poleca:
Co w dzisiejszych czasach jest największym atutem miejsca do wypoczynku? Chyba święty spokój.
Dlatego właśnie rekomendacje eno-miejcówek zacznę od winnicy, w której poczujecie się błogo i spokojnie. Cisza i kojące oczy widoki. Oczywiście jak przystało na dobrą eno-miejscówkę znajdziecie tam również świetne wina i regionalne pyszności.
 
Winnica Chronów:
- założona w 2012 roku
- powierzchnia upraw: 1,5 ha
- powierzchnia gospodarstwa: 2 ha
- wina: wytrawne, z odmian: solaris, seyval blanc, hibernal, jutrzenka, swenson red, rondo, regent, leon millot, marechal foch, niezwykle aromatyczne i dobrze zbalansowane, czyste, świeże i przyjemne, świetnie dopracowane technicznie
- do dyspozycji gości: dwa, niezależne, 4-osobowe apartamenty (30 i 60 metrów kwadratowych), altana z grillem, plac zabaw dla dzieci i zielona przestrzeń ogrodu winnego
- lokalizacja: Chronów, na granicy Krajobrazowego Parku Wiśnicko – Lipnickiego, w Beskidzie Wyspowym
 
W ofercie: noclegi, degustacje, spacery po winnicy, imprezy tematyczne, np.: winobranie, imprezy dla grup zorganizowanych.
 
Winnice w pobliżu: Winnica nad Dworskim Potokiem (13km), Winnica Nowizny (24km) Winnica Manru, Winnica Uroczysko, Winnica Janowice (30-40km), Winnica Chodorowa (60km).
 
Inne atrakcje w pobliżu:
kopalnia soli w Bochni, zamek w Wiśniczu
 
 
dane kontaktowe:
www.winnicachronow.pl
+48 691 974 741
winnica.chronow@gmail.com
Chronów 209
32-720 Chronów