.
aktualnosc obraz

Sprawdzone eno - miejscówki: REPUBLIKA WINA SKORUPKI 5

14 maja 2023 12:45

Największy atut Republiki Wina i wine baru Skorupki 5 to mnóstwo opcji dostępu do winiarskiej wiedzy. 

W Warszawie można znaleźć kilka miejsc z dość dużym wyborem polskich win. Wine Bar Republiki Wina - Skorupki 5 to nie tylko sklep z winem i bar, to miejsce w którym dzieje się wokół wina bardzo dużo.

 

 

 

WINO

Na Skorupki 5 znajdziecie aktualnie ponad 80 etykiet od kilkunastu producentów z całej Polski. W planie jest poszerzanie rodzimej oferty. Co ważne, selekcja jest tam naprawdę dobra, a w barze/sklepie zawsze obsłuży Was ktoś kto się w niej świetnie orientuje – doradzi Wam co wybrać.

Oprócz win polskich znajdziecie tam również ogromny wybór etykiet z całego świata.

 

JEDZENIE

Do win serwowane są mini dania zestawy nimi przekąsek w kilku wersjach dedykowanych określonym rodzajom win. Znajdziecie tam różne pyszności od sezonowej tarty po fantazyjne kanapki. Nie brakuje również polskich serów i wędlin.

 

 

SPOTKANIE

Jednym z największych atutów wine baru Skorupki 5 jest jego klimat i kameralność. Wnętrza są niewielkie, bardzo ładnie, a za razem ergonomicznie urządzone. Mieści się tam zaledwie kilka stolików – możecie liczyć na przytulną i intymną atmosferę. Latem do dyspozycji gości jest również mini ogródek

 

 

 

EDUKACJA

Największy atut Republiki Wina i wine baru Skorupki 5 to mnóstwo opcji dostępu do winiarskiej wiedzy. Ekipa bardzo dobrych szkoleniowców prowadzi tam regularnie różne kursy o tematyce winiarskiej - różnych stopniu zaawansowana; od podstawowego wprowadzania w świat wina do specjalistyczne zagadnienia związane z określonymi regionami winiarskimi. Polskie akcenty eno-edukacyjne to degustacje komentowane z rodzimymi producentami, warsztaty prowadzone gościnnie przez Akademię EnoRozwoju, czy kursy prowadzone w polskich winnicach.

 

 

Edukacja winiarska na Skorupki 5 to też bardzo interesujący regał z wieloma publikacjami o tematyce winnej oraz pomoc i porady pracowników sklepu/baru, którzy zawsze znajdą czas, żeby każdemu gościowi opowiedzieć o winach i producentach, a w razie potrzeby odpowiedzieć na każde trudne pytanie.

 

 

 

 

 

zdjęcia własne EnoPortalu oraz z archiwum Republiki Wina