.
aktualnosc obraz

Saab & Wine 2021

4 października 2021 18:39

Miłośnicy Saab oraz miłośnicy Wine zwiedzili winnice i degustowali. 

Debiutujący enoturyści, ale na pewno nie debiutanci w kwestii spotkań i dzielenia pasji, w dniu 25 września Saab-iarze gościli wśród łagodnych wzgórz Małopolskiego Przełomu Wisły. Otoczeni winnymi krzewami cieszyli podniebienia wybornymi lokalnymi winami, a dusze i oczy widokiem pięknych i nietuzinkowych maszyn.

 

 

Na pierwsze i miejmy nadzieję nie ostatnie, spotkanie Saab & Wine, pasjonaci motoryzacji wybrali Winnice Kazimierskie Wzgórza, gdzie państwo Bogusia i Marek Rakowie przyjęli ich z błyskiem w oku i aparatem fotograficznym w garści. W celu zatrzymania Saab-ów pojawiły się nawet pomysły blokady bramy (zarzucone w wyniku perswazji i obietnicy, że wrócą), oraz porwania (udaremnione przez psa Batmana).

Miłośnicy Saab oraz miłośnicy Wine zwiedzili winnicę, degustowali wina, jedli pyszne sery z pobliskiej Mlecznej Drogi i zrobili setki zdjęć. Uraczeni wędzonym pstrągiem i kiełbaską z ogniska obejrzeli samochody, ulepszenia, zajrzeli pod maskę i kopnęli delikatnie w oponę. Rasowi Saab-iarze nigdy nie ominą okazji do porozmawiania o ich ukochanych maszynach.


W dalszą drogę skierowali się ku Winnicy Las Stocki gdzie z niecierpliwością oczekiwali na nich państwo Beata i Mariusz Grabka. Ugoszczeni w rodzinnej atmosferze, z obowiązkowym kieliszkiem wybornego Febe w dłoni, zapartym tchem wysłuchali opowieści o początkach winnicy i ciężkiej pracy jaka wiąże się z pracą przy winorośli. Przysłowiowo zbierali szczęki z podłogi oglądając i podziwiając wyniki ciężkiej pracy tych sympatycznych winiarzy.


Ostatnim przystaniem saabowinnej epopei tego dnia była Winnica Mickiewicz. Najstarsza winnica w regionie, u której steru od początku zasiada pan Maciej Mickiewicz - wybitny specjalista, znawca sztuki winiarskiej, w dużej mierze samouk. Winnica Mickiewicz to miejsce gdzie nic nie jest dziełem przypadku – pan Maciej ze spokojem, twardą ręką kieruje zbiorem, produkcją i dystrybucją.

 

Posileni szlachetnymi trunkami, nasyceni pięknem przyrody i widokami zapierającymi dech w piersiach uczestnicy Saab&Wine 2021 rozjechali się do domów planując udział w kolejnej edycji winnej wyprawy. Tym razem innym szlakiem polskiego wina – ekipa Saab&Wine rusza niedługo w trasę w poszukiwaniu winnic, które chętnie przyjmą u siebie miłośników najpiękniejszych samochodów, jakie kiedykolwiek powstały. Saabów, oczywiście!

Impreza odbyła się pod patronatem EnoPortalu.

 

Autor tekstu: Aleksandra Jurga - Więckowska.