.
aktualnosc obraz

Polski Portal Enoturystyczny - startujemy!

2017-05-31

Pierwsze miejsce w sieci, w którym znajdziecie wszystko co chcielibyscie wiedzieć o turystyce winairskiej w Polsce. Zapraszamy! Witajcie na Polskim Portalu Enoturystycznym!


Spotykając się z sympatykami polskiego winiarstwa często słyszeliśmy, że chcieliby pozwiedzać winnice, popróbować naszych win w miejscu ich powstawania, nauczyć się czegoś nowego o robieniu wina, poznać winiarzy, ale nie bardzo wiedzą gdzie się udać, jak zorganizować wyjazd, od czego zacząć…
Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym zbierzemy tyle informacji przydatnych enoturyście ile się tylko da. Winnice, szlaki winiarskie, regiony, wydarzenia – wszystko to znajdziecie na naszym Portalu. Chcemy podpowiedzieć Wam gdzie pojechać, co zobaczyć, z kim się spotkać. Służymy radą, pomocą i pośrednictwem. Będziemy również organizować i współorganizować różne ciekawe przedsięwzięcia enoturystyczne.

 


 

PPE to projekt, który ma połączyć polskie winnice z enoturystami i miłośnikami naszego rodzimego winiarstwa. Chcemy pokazać jak wielki mamy potencjał i jak szybko rozwijamy się jako kraj winiarski. Jacy przy tym jesteśmy gościnni i pomysłowi.
Najwyższy czas, żeby informacje o polskim winiarstwie i potencjale enoturystycznym wyszły również poza granice naszego kraju, dlatego przygotowujemy także anglojęzyczną wersję PPE – uruchomimy ją już wkrótce.

To dopiero początek naszego projektu. Mamy nadzieję na jego szybki rozwój – ewolucje w kierunkach najlepszych dla szeroko pojętej enoturystyki. Liczymy też na użytkowników Portalu, chcemy byście tworzyli go razem z nami. Wszelkie Wasze uwagi, komentarze i spostrzeżenia będą pomagać nam ulepszać PPE. Jesteśmy też otwarci na różne formy współpracy z wszystkimi podmiotami promującymi polskie winiarstwo. Słowem wszystko co może przyczynić się do rozwoju polskiej enoturystyki jest bliskie naszemu sercu.

 

 

Tworząc Polski Portal Enoturystyczny chcieliśmy zebrać w jednym miejscu i usystematyzować najważniejsze informacje o polskim winiarstwie, stworzyć bazę wiedzy, której tak bardzo brakowało do tej pory. Mamy nadzieję, że nasz portal będzie platformą łączącą winiarzy oraz konsumentów i miłośników polskiego wina, pozwoli wymieniać się informacjami i opiniami, przybliży i spopularyzuje nasze rodzime winiarstwo.

Zebraliśmy w naszej bazie ponad 300 winnic. Każda z nich posiada swoją stronę, którą edytują jej właściciele. Mogą oni zamieszczać tam nie tylko informacje o samej winnicy i powstających w niej winach, ale również o swojej ofercie enoturystycznej i dodatkowych atrakcjach, jakie czekają na turystów w okolicy. Stworzyliśmy kalendarz wydarzeń, w którym każdy użytkownik portalu może zamieszczać informacje o wszelkich imprezach związanych z polskim winiarstwem i enoturystyką. Przedstawiamy wam najważniejsze informacje o istniejących w naszym kraju szlakach winiarskich. Na podstawie analiz geostatystycznych opartych na warunkach siedliskowych i rozmieszczeniu winnic uwzględniając ofertę turystyczną i inne istotne dla enoturysty czynniki wyznaczyliśmy również najbardziej wyróżniające się naszym zdaniem regiony winiarskie. Staramy się również przekazywać Wam wszystkie najważniejsze informacje dotyczące polskiego winiarstwa i enoturystyki.
Bardzo chcemy, żeby to miejsce żyło, ewoluowało i rozwijało się - mamy więc nadzieję, że wszyscy użytkownicy będą je tworzyć razem z nami.

 

Zapraszamy na winiarskie przygody i zachęcamy do częstego odwiedzania nas!