.
aktualnosc obraz

Na nowy sezon enocaravaningowy...

15 listopada 2021 17:31

Zalety podróżowania kamperem po winnicach są bardzo dobrze znane w krajach o długiej historii i utrwalonych tradycjach winiarskich. Winnice tworzą stowarzyszenia i inne organizacje zrzeszające miejsca przystosowane i przyjazne dla kamperowych enoturystów. Promują turystykę winiarską, przygotowują szlaki i przewodniki, opracowują specjalne trasy w regionach winiarskich.Czy wiecie, że w turystyce sezon 2022 (technicznie) zaczyna się już teraz?

Nie inaczej jest w enoturystyce – zaplanowanie i przygotowanie dobrej oferty dla przyszłorocznych gości wymaga sporo pracy i… czasu.

 

CampRest – jeden z największych polskich portali o tematyce caravaningowej, z którym w tym roku rozpoczęliśmy promowanie enocaravaningu w Polsce przygotowuje właśnie „Campingi Europy 2022”, przewodnik po najfajniejszych miejscówkach campingowych w całej Europie (nakład 30 tys. egzemplarzy) i UWAGA: w tym roku będzie tam cały, osobny dział z miejscami campingowymi w polskich winnicach!

 

 

W tym sezonie sporo się z CampRest napracowaliśmy nad sprawdzeniem potencjału campingowego polskich winnic oraz nad promocją polskiego enocaravaningu. Ostatecznie okazało się, że to wielka przyjemność i że właściwie w winnicach można by było spędzić całe lato!

 

Oto co się do tej pory działo:

Powstał Ebook promujący polską turystykę enocaravaningową, z ponad pięćdziesięcioma polskimi winnicami camper-friendly (ebook dostępny jest za darmo z kodem rabatowym dla czytelników CampRest i EnoPortalu).

Artykuły na stronie internetowej CampRest (ok. 800 tys UU rocznie):

44 polskie winnice przyjazne kamperom

Kamperem do winnicy

8 wskazówek jak przygotować się do postoju kamperem w winnicy

7 winnic Dolnego Śląska, które odwiedziliśmy kamperem

Artykuły na EnoPortalu:

Enoturystyka kamperowa w Polsce?

Camp&Wine

Kamperem po polskich winnicach.

Zlot kamperów przy Targach Wino na MTP Poznań.

Specjalne miejscówki dla kamperów na XV Międzynarodowych Dniach Wina w Jaśle.

Posty i relacje Social Mediach i newsletterach.

 

Na przyszły sezon planujemy dużo więcej!

 

Dziękujemy wszystkim winnicom, które już zaangażowały się w przyjmowanie caravaningowych enoturystów i razem z nami tworzą „Camp&Wine”. Wszystkich, którzy się nad tym zastanawiają zapraszamy do kontaktu:

kontakt@camprest.com

enoportal@gmail.com