.
aktualnosc obraz

Lato z lubuskim winem.

17 czerwca 2021 11:04

Jeden z najczęściej kojarzonych z winem regionów Polski. Z pięknymi, bogatymi tradycjami winiarskimi. Warto zwrócić na niego uwagę na początku lata. 

Już w najbliższy weekend rusza Lubuski Festiwal Otwartych Piwnic i Winnic 2021. Będzie to bardzo dobra okazja do poznania lubuskiego winiarstwa, dosłownie od piwnicy – będzie można zwiedzić ich aż 17. Przygotowano również dużo szerszy program enoturystyczny obejmujący między innymi degustacje win i odwiedzanie winnic.

 

źródło: https://zielonagora.wyborcza.pl/zielonagora/56,35182,27207523,lubuski-festiwal-otwartych-piwnic-i-winnic-gdzie-sie-znajduje.html

 

 

Za trzy tygodnie lubuskie winnice przyjadą na Mazowsze. Warszawianka Hotel Wellness & SPA we współpracy z EnoPortalem organizuje weekend z polskim winem z Lubuskim w roli gównej – Z Miłości do Wina. Będzie to pierwsze z planowej serii wydarzeń. W sobotę w hotelowym ogrodzie będzie gościć 6 winnic: Dwórzno, Ingrid, Na Leśnej Polanie, Od Nowa, Saint Vincent, Żelazny. Zarówno goście hotelowi, jak i inni miłośnicy polskiego winiarstwa będą mogli degustować oraz zakupić wino. Odbędą się również degustacje komentowane win od obecnych na wydarzeniu producentów. Przez cały weekend, w karcie restauracji hotelowej będą znajdować się wyłącznie polskie wina.

 

 

Serdecznie zapraszamy!