.
aktualnosc obraz

Jurajska wycieczka - winnica Kresy

31 maja 2017 00:00

Zaledwie kwadrans dzieli mieszkańców Krakowa od malowniczego regionu Jury. Zajrzyjmy do jednej z najpiękniejszych, położonych tam winnic - winnicy Kresy.W Stokach, koło Skały, na północ od Krakowa położona jest 1,5 hektarowa winnica Kresy. To jedna z wielu winnic na Jurze Krakowskiej, z wielu względów wyjątkowa. Położona na 413 m n. p. m. winnica powstała w 2007. Specyficzne siedlisko i mikroklimat sprawiają, że powstają tu wina szczególne. Mała skala produkcji daje pewność, że w każdej butelce znajduje się dobra energia winiarza i ciężka praca winogrodnika - w jednej osobie Roberta Zięby.

Powstające tu wina przyciągają uwagę nie tylko swoimi oryginalnymi etykietami, ale również wyjątkową, z rocznika na rocznik coraz lepszą jakością. Najbardziej znane są chyba kresowe róże. W niczym nie ustępują im również białe wina z odmiany Solaris ani bardzo ciekawe czerwienie.

Kresy bardzo chętnie przyjmują gości. Organizują degustacje i prezentacje na wolnym powietrzu lub w bardzo gustownie urządzonej sali. Niedługo będą dysponować również noclegami.

 

Najlepiej zajrzyjcie do nich sami... A zanim się wybierzecie zobaczcie jak pięknie było w Kresach wiosną;