.
aktualnosc obraz

IV Jesień Enologiczna

19 września 2018 00:00

warsztaty, degustacje, projekcje filmów o sztuce winiarskiej i kulturze stołu, koncert oraz wyjątkowy historyczny spacer po Krakowie śladami winaJesień Enologiczna to niezwykłe wydarzenie kulturalne, które jednoczy coraz liczniejsze grono miłośników wina i produktów regionalnych. Przed nimi trzy miesiące niezapomnianych wrażeń związanych z enologią, sztuką winiarską, historią winiarstwa w Polsce oraz tradycjami kulinarnymi . W tym roku już po czwarty Stowarzyszenie Kobiety i Wino, które jest inicjatorem i organizatorem przedsięwzięcia, przy wsparciu Urzędu Miasta Krakowa w ramach projektu Krakowskie Produkty Turystyczne, zadbało o to, aby nie zabrakło atrakcji dla wszystkich, którzy będą chcieli uczestniczyć w celebrowaniu Jesieni Enologicznej w Krakowie, Warszawie i na Dolnym Śląsku.

 

 

Na miłośników enologii czekać będą warsztaty, degustacje, projekcje filmów o sztuce winiarskiej i kulturze stołu, koncert oraz wyjątkowy historyczny spacer po Krakowie śladami wina.

Nie zabraknie też propozycji dla profesjonalistów czyli Konferencji „Uprawa winorośli w Polsce na tle światowego winiarstwa”, w której udział wezmą czołowi specjaliści  z dziedziny enologii i uprawy winorośli oraz wykładów podczas kolejnej edycji Międzynarodowych Targów ENOEXPO, których głównym tematem będą szampany i  wina musujące.

Obchody tegorocznej edycji rozpoczną się przeglądową degustacją win z Krakowa i Małopolski.

W programie tegorocznej Jesieni Enologicznej znajdzie się również Tajemnicza degustacja, której tematem będą małopolskie produkty. Nie zabraknie warsztatów. Na uczestników czekać będzie spotkanie dotyczące łączenia polskich i zagranicznych win z małopolskimi produktami tradycyjnymi i regionalnymi, a właścicielka Winnicy Wieliczka Agnieszka Rousseau przybliży temat zastosowanie chwastów i ziół oraz wyrobów alkoholowych w tradycyjnej małopolskiej kuchni.

Wśród spotkań degustacyjnych znajdzie się również to dotyczące produkcji cydrów oraz przetworów  z małopolskich odmian jabłek.

Na melomanów czekać będzie koncert w Piwnicy pod Baranami, którego tematem będzie Muzyka i Wino

 

Stowarzyszenie Kobiety i wino, które cały czas dynamicznie się rozwija, w tym roku  po raz kolejny wychodzi z inicjatywą Jesieni Enologicznej poza granice Małopolski, czego efektem będzie Jesień Enologiczna w Warszawie oraz wyjazd enoturystyczny i degustacja w Niemczy na Dolnym Śląsku .