.
aktualnosc obraz

EnoWiadomości - VIII.4

26 sierpnia 2020 23:32

Przed nami ostatni weekend tegorocznych wakacji... 

Na początek jeszcze ciepłe dane z KOWRu: wnioski o wpis do ewidencji na rok gospodarczy 2020/2021 przysłało 329 producentów, a łączna powierzchnia zadeklarowanej w nich powierzchni uprawy winorośli to 580 hawnioski są jeszcze w trakcie weryfikacji (liczby mogą ulec niewielkiej zmianie).        

 

Wczoraj opublikowano szczegółowy program tegorocznego Winobrania w Zielonej Górze  - zapowiada się bardzo ciekawie.

 

 

W winnicach zaczynają się przygotowania do nierównej walki z wrogiem, który czyha na Wasze ulubione wina… Szpaki i inne ptactwo lada moment zacznie bezczelnie i bezdusznie konsumować ronda, regenty i solarisy w surowej, nieprzefermentowanej formie – zbrodnia!

Winiarze, jak co roku będą dzielnie stawać w obronie cennych gron.

 

Najbliższy weekend jest ostatnim weekendem tegorocznych wakacji. Tradycyjnie powinny odbyć się Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle, na które enoturyści powinni przyjechaliby najfantastyczniejszym eno-pociągiem degustacyjnie zawiadywanym przez Winnicomanię… Niestety nie w tym roku.

XV MDW odbędą się 28 – 29 sierpnia 2021.

 

W tym roku możecie za to pożegnać wakacje romantycznym rejsem do Winnicy Kinga, skorzystać z dnia otwartego w Winnicy Jadwiga albo Winnicy Jura, załapać się na Warsztaty pieczenia chleba i degustowania wina w Chleb&wino.

 

EnoPortal szczególnie poleca imprezy ze swoim patronatem:

Rower i wino 2 dni - Ojcowski PN i Jura Kr.-Cz.

oraz

Wina i Gościna – finał Wakacji w Podkarpackich Winnicach z prowadzonymi przez Winnicomanię degustacjami win nagrodzonych medalami w VII Konkursie Polskich win: Najlepsze z Podkarpacia i Najlepsze z Polski.