.
aktualnosc obraz

EnoWiadomosci - VIII.3

19 sierpnia 2020 16:04

Co nowego w ostatnim tygodniu...Leniwy sezon urlopowy trwa… Warto skorzystać z enoturystycznych atrakcji przedostatniego weekendu wakacji, bo winiarze powoli zaczynają myśleć o tegorocznych zbiorach i w wielu winnicach będzie coraz ciężej o ich czas.

 

 

W najbliższy weekend bardzo dużo będzie się działo!

Możecie między innymi: Skorzystać z Dnia Otwartych Winnic Sandomierskich lub w Winnicy Jura albo w Winnicy na Jurze; wybrać się na Slow Wine Dinner w Dworze Sanna; przejechać się Wakacyjnym Winobusem do trzech lubuskich winnic.

 

Winiarze z uwagą obserwują losy dwóch nowych ustaw, których projekty przedwczoraj opublikowano, które mają zastąpić obowiązującą aktualnie Ustawę z dnia 12 maja 2011 r. o wyrobie i rozlewie wyrobów winiarskich, obrocie tymi wyrobami i organizacji rynku wina.

Zmiany bezpośrednio nie wpłyną na życie konsumentów. W aktualnej formie (projektów) nie będą też, żadną ogromną rewolucją dla większości producentów, ale zawierają kilka istotnych szczegółów, na które warto zwrócić uwagę.

Dla zainteresowanych: http://orka.sejm.gov.pl/proc4.nsf/projekty/2093_p.htm

 

 

 

 

W winnicach zaczyna się czas ekscytacji i nerwowego wyczekiwania na finał sezonu czyli zbiory pandemicznego rocznika 2020. Oczywiście jeszcze kilka dobrych tygodni do startu pierwszych fermentacji, ale pamiętajcie, że owoce zaczynają dojrzewać i są coraz wrażliwsze, a winiarze coraz bardziej zestresowani.