.
aktualnosc obraz

EnoWiadomości IX.1

3 września 2020 00:01

Małymi krokami, ale zdecydowanie zbliża się jesień.Pożegnanie lata, w ostatnie weekend było niektórych miejscach dość huczne…

 

„Normalnie” 29 i 30 sierpnia wszyscy entuzjaści polskiego wina bawiliby się na Międzynarodowych Dniach Wina w Jaśle. Niestety ich XV edycja została przenieniesiona na rok 2021. Nie było EnoPociągu, nie było degustacji, nie było Dni Otwartych Winnic.

Były za to Wakacje w Podkarpackich Winnicach organizowane przez Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy „Vinum pro Cultura” i ich wielki finał w Winnicy Sztukówka. Wina i Gościna zgromadziły wielu enoturystów, którzy mogli „spotkać” się w jednym miejscu z siedmioma winnicami, popróbować lokalnych pyszności oraz obejrzeć i nabyć regionalne rękodzieło. Były też koncerty, tańce, alpaki i inne atrakcje. Bardzo mocnym punktem były również dwie degustacje win nagrodzonych w VII Konkursie Polskich Win, prowadzone - jak zawsze po mistrzowsku, przez Winnicomanię.

 

foto: www.facebook.com/winnicomania

 

 

Były też dni otwarte w wielu winnicach, pikniki i wycieczki rowerowe.

Wydarzeń w winnicach będzie coraz mniej, bo winiarze przygotowują się do zbiorów – najważniejszego okresu w roku.

 

 

Z ciekawostek enoturystycznych; do grona pijców polskiego wina dołączył Tomasz Zimoch – z przyjemności i radością odwiedza rodzime winnice; na początku sierpnia był w podkarpackiej winnicy Alabaster, a 31 sierpnia wznosił toast polskim winem z winnicy Stańkowa. 

 

 

 

 

www.facebook.com/bachusowanie

W Zielonej Górze trwają przygotowania do Winobrania, które startuje już w sobotę.

 

 

W najbliższy weekend możecie też wybrać się na Święto Wina w Winnicy Dwórzno lub na Jurajski Piknik Winny.