.
aktualnosc obraz

EnoWiadomoci XI.2

19 listopada 2020 10:26

Wino znowu przeniosło się do Internetu; zamawiamy zdalnie degustujemy on line.Niezmiennie trudna sytuacja pandemiczna nie pozwala na „imprezowanie” i degustowanie wina w większym gronie.

Wróciły E-korki z polskich win. Pojawia się również coraz więcej degustacji on line, polegających na tym, że zamawiamy sobie do domu zestaw win (pełnowymiarowych albo mniejszych butelek), a potem zasiadamy z kieliszkiem do ekranu komputera lub innego urządzenia i słuchamy komentarza producenta lub sommeliera. Nie jest to oczywiście to samo co spotkanie na żywo, ale pozwala próbować nowych win i sporo uczy. Sprawdźcie! Wszystkie tego typu imprezy znajdziecie w kalendarzu EnoPortalu.

 

Już w najbliższą sobotę VIII Święto Młodego Wina – również w wersji on line. Brawo dla sandomierskich winiarzy za determinację i odwagę! Szkoda byłoby gdyby impreza się nie odbyła i nie można było spróbować świętomarcińskich win 2020.

 

11 listopada wystartował Klub Polskiego Wina Bezapelacyjnych. Jest to jedyne w swoim rodzaju przedsięwzięcie przybliżające polskie wino konsumentom.

Wstępując do tego wyjątkowego Klubu – stając się członkiem Stowarzyszenia, co miesiąc możecie poznawać i degustować nowe wina. Otrzymujecie gotowy pakiet butelek, gadżetów, informacji i kart kolekcjonerskich z winami, winnicami i regionami. Do tego degustacje on line, a w przyszłości również inne wydarzenia.

Idealne rozwiązanie dla chcących poznać polskie wina bez błądzenia po omacku, poszukiwania etykiet, sprawdzania producentów i… wychodzenia z domu.

 

Do bazy EnoPortalu dołączył nowy szlak winiarskiOpolski Szlak Winnic.

11 winnic, wśród nich znani, doświadczeni producenci oraz „nowicjusze”. Wszystko zaplanowane i opracowane dla wygody i przyjemności enoturystów. Również w formie miniprzewodnika.

 

 

Foto: https://www.facebook.com/swietomlodegowina